Opava zaskočila Hanáky bojovností, dávala do hry více než Sigma. „Jsem v Opavě tři roky a ještě jsem se Sigmou neprohrál. Oni to na nás prostě neumí, a to i v momentě, když mají formu,“ konstatoval třicetiletý útočník.

„Po zápase si pak užívám, jak brečí. Všechno jim vadí, cítí se ukřivdění. Je to už takový kolorit,“ pronesl s úsměvem Smola.

Opava - Zápas fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SFC Opava a SK Sigma Olomouc 13. dubna 2019. Tomáš Smola (SFC Opava).

Byl to právě rodák z Loun, kdo sedm minut před koncem dorazil balon za Buchtova záda. „Byl to šťastný gól. Myslel jsem si, že se Pavel Zavadil trefí přímo ze standardky, potřebuje se už trefit. Jenomže Buchta jeho pokus vyrazil. Naštěstí mi to tam spadlo,“ vydechl si nejlepší střelec SFC Opava.

Vytáhlý fotbalista se stává specialistou na důležité góly. „I kdyby byl šedesátý, tak je to pořád skvělý pocit,“ podotkl fotbalista, pro kterého je letošní sezona premiérová v nejvyšší soutěži.

Smolova bilance je výtečná. V pětadvaceti zápasech vstřelil devět branek a k tomu si připsal tři asistence. „Dal jsem si osobní cíl nastřílet v základní části deset branek,“ prozradil.

Statistiky ale nijak nesleduje. „Na to moc nejsem. Nejpodstatnější je, aby se dařilo celému týmu. Dva body nám chybí na prostřední skupinu, proč se o ni nepokusit? Musíme urvat co nejvíce bodů, ať jsme v nadstavbě v pohodě. Osobně se mi nový model soutěže líbí. Hraje se hodně zápasů a tak to má být,“ říká k nejbližší budoucnosti. Na otázku, zda je jeho sezona životní, odpověděl: „Pro mě je důležité, že jsem mohl udělat celou zimní přípravu a vyhýbala se mi zranění.“

Slezané se dokázali po porážce v Příbrami zvednout. „Musíme vyhrávat hlavně doma. Příbram jsme hodili hned druhý den za hlavu,“ přiznal útočník SFC.

V neděli čeká Opavu slezské derby v Ostravě. „Bude to oslava fotbalu. Zápas opět vyvolává velké halo. Chceme u nich uspět,“ má jasno Tomáš Smola.