Když španělský rozhodčí Carlos del Cerro Grande ukončil zápas, vběhlo na trávník stadionu v Edenu, který poprvé hostil finále velkého evropského poháru, několik desítek neukázněných fanoušků West Hamu. Příznivci "Kladivářů" se nevyvarovali excesů ani během utkání. V první půli několikrát zaházeli soupeřovy hráče kelímky a ve 33. minutě jedním z nich způsobili krvavé zranění hlavy kapitánovi Fiorentiny Cristianu Biraghimu.

Tomáš Souček
Je to jako pohádka, všechno se spojilo, rozplýval se Souček po vítězství v Edenu

Zatímco pořadatelé připravovali pódium pro slavnostní vyhlášení a předávání medailí s pohárem, česká dvojice se oddávala oslavám. Coufal v euforii burcoval fanoušky West Hamu pod severní tribunou, kde v minulosti zažil řadu "děkovaček" s příznivci Slavie.

Triumf slavili i Tvrdík a Křetínský

Stejně jako Souček přes sebe přehodil českou vlajku a oba také utěšovali zklamaného Baráka, jenž se neubránil slzám smutku. Záložník Fiorentiny na rozdíl od dvojice z West Hamu nastoupil až v nastavení jako střídající. Barák se tentokrát s krajany nesejde v reprezentaci, trenér národního celku Jaroslav Šilhavý vysvětlil jeho absenci v nominaci na červnový sraz nevhodným chováním v týmu.

Součkovi s Coufalem gratuloval přímo u plochy předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. V hledišti se z triumfu "Kladivářů" bouřlivě radoval vlastník rivala ze Sparty Daniel Křetínský, který je spolumajitelem West Hamu. Na stadion pražského konkurenta z Edenu zamířil vůbec poprvé.

Tomáš Souček s trofejí pro vítěze Konferenční ligy
Souček s Coufalem slaví doma v Edenu. Finále pro West Ham rozhodl Bowen

Čeští hráči ovládli některou z pohárových soutěží UEFA po třech letech. V roce 2020 brankář Tomáš Vaclík získal s FC Sevilla trofej v Evropské lize. Ve finále však nechytal a zůstal mezi náhradníky.