Po vytouženém návratu Cristiana Ronaldo do Manchesteru United si celý klub sliboval návrat do starých časů, kdy "Rudí ďáblové" pravidelně bojovali o tituly v anglické Premier League. Příchod pětinásobného držitele ocenění Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety skutečně přinesl zlepšení, má však ale své stinné stránky.

Mexické derby narušily násilnosti fanoušků.
Krvavé derby v Mexiku. Při potyčce údajně zemřelo nejméně sedmnáct fanoušků

Sedmatřicetiletý Ronaldo je s patnácti zásahy nejlepším střelcem United, přesto často projevuje svoji frustraci, kterou ventiluje emotivními gesty vůči svým spoluhráčům. Jednoznačně největší čáru přes rozpočet ale Ronaldo udělal celému klubu před nedělním derby proti Manchesteru City.

Kritika klubové legendy

Když se totiž Ronaldo od trenéra Ralfa Rangnicka dozvěděl, že místo něj v základní sestavě z taktických důvodů nastoupí mladičký Anthony Elanga a hvězdný Portugalec do zápasu zasáhne až ve druhém dějství, rozhodl se odcestovat do rodné země a utkání se vůbec nezúčastnit.

Podle klubových lékařů jde o zraněnou kyčel, většina britských médií ale podle svých interních zdrojů potvrzuje nepříjemnou skutečnost toho, že Ronaldo skutečně trucoval. "Doufal jsem, že budu mít Ronalda k dispozici," připustil po utkání, které United hladce prohráli 1:4 trenér Rangnick.

Po potupné porážce v derby se United nacházejí na pátém místě s rozdílem 22 bodů právě na vedoucí City, atmosféra v klubu po Ronaldově "útěku" tak nebude patřit rozhodně k těm ideálním. "Nerozumím tomu a nelíbí se mi, že trenér mluví o problému s kyčlí. Mluvíme o tom, že Ronaldo je jako stroj, a pak každou chvíli přijde s 'problémem s kyčlí'. To vám nepřidá," říká rázně klubová legenda a bývalý kapitán Roy Keane.