Dal si na čas, než prolomil mlčení. Tuchela vyhazov z londýnského klubu pořádně zasáhl. Není divu, vždyť „Blues“ dovedl k triumfu v Champions League i Superpoháru. Jenže nové majitele loňské úspěchy nezajímaly a devětačtyřicetiletého Němce po nepovedeném vstupu do sezony vykopli.

„Jsem zničený z toho, že můj čas v Chelsea skončil. Je to klub, kde jsem se cítil jako doma, profesně i osobně,“ svěřil se zklamaný kouč.

Útočník a kapitán reprezentace Bosny a Hercegoviny Edin Džeko.
Proti Rusku nehrajeme. Bosenské hvězdy odsoudily kontroverzní přátelský zápas

Tuchel přišel na Stamford Bridge v lednu 2021 ještě v éře dlouholetého majitele a miliardáře Romana Abramoviče. Tým převzal po klubové legendě Franku Lampardovi a po pár měsících s Chelsea ovládl Ligu mistrů a následně i Superpohár a mistrovství světa klubů.

Jenže po zahájení ruské invaze to šlo s klubem z kopce. Ruský oligarcha Abramovič se dostal na sankční seznam a v květnu klub po 19 letech prodal konzorciu vedenému americkým investorem Toddem Boehlym. A noví majitelé po nepovedeném vstupu do sezony záhy sáhli ke změně trenéra.

Na klub nezanevřel

Bývalému kouči PSG nebo Dortmundu se stala osudnou porážka v Lize mistrů na hřišti Dinama Záhřeb minulý týden. Ani přes trpký konec ale na Chelsea nezanevřel.

„Pýcha a radost, kterou jsem cítil, když jsem pomohl týmu vyhrát Ligu mistrů a mistrovství světa klubů, ve mně zůstanou navždy. Jsem poctěn, že jsem mohl být součástí historie tohoto klubu, a vzpomínky na posledních 19 měsíců budou mít vždy v mém srdci zvláštní místo,“ vzkázal Tuchel.

Brankář Cádizu Jeremias Ledesma.
Brankář zachránil život fanouška. Doběhl pro defibrilátor, ten hodil na tribuny

Pod jeho vedením letos Chelsea vyhrála jen tři ze sedmi soutěžních utkání navzdory tomu, že klub během léta utratil za posily rekordních 278 milionů liber (přes 7,8 miliardy korun). To ještě víc podnítilo vzrůstající neshody mezi Tuchelem a novým majitelem Boehlym.

Na jeho pozici přišel bývalý kouč Brightonu Graham Potter. Chelsea za něj vyplatila rekordní kompenzaci 22 milionů liber. Potter si pak přijde na 60 milionů liber.