Ukrajinští fotbalisté se během bojů o postup na mistrovství Evropy stali jakýmsi kočovným cirkusem. Ve své vlasti nemůžou hrát kvůli válce, „domácí“ duely tak pořádají v blízkých zemích. Proti Severní Makedonii se 14. října představí v Praze.

Fanoušci Newcastlu na San Siru
Newcastle v Lize mistrů? Pozdní přílet, pobodaný fanoušek a koupel v kanále

„Bylo to dohodnuto společně s trenérským týmem Serhije Rebrova. Rád bych poděkoval Fotbalové asociaci ČR za plodnou spolupráci,“ uvedl viceprezident ukrajinského svazu Vadim Kosťučenko.

Dějištěm zápasu se stane sparťanský stadion na Letné, nikoli tedy slávistický Eden, jak se v minulosti spekulovalo. Ukrajinci nicméně projevili vděk Slavii za podporu bojující země před zápasy evropských pohárů.

Pozvánka pro zraněné vojáky a rodiny padlých

Národní tým Ukrajiny zatím k kvalifikační skupině C absolvoval dvě domácí utkání. Maltu porazil v Trnavě, s Anglií remizoval 1:1 ve Vratislavi.

Rebrovovi svěřenci mají po pěti zápasech na kontě sedm bodů a jsou v tabulce třetí za Angličany a Italy. Duel proti Makedoncům je pro ně mimořádně důležitý, protože soupeř je za nimi jen o skóre.

Ondřej Lingr
Feyenoord šílí ze slávistické posily. Skvělý pocit, užívám si to, říká Lingr

Ukrajinci věří, že na zápase na Letné budou mít opět silnou diváckou podporu.

„Jako obvykle, i tentokrát na utkání dorazí příbuzní fanoušků, kteří padli při obraně své vlasti. Rodiny našich hrdinů navštíví i trénink národního týmu a setkají se s hráči a trenéry. Mezi návštěvníky budou rovněž vojáci, kteří se v Česku zotavují ze zranění,“ uvedl Kosťučenko.