Přicházel jako mladý talentovaný hráč na hostování, které se v případě pozitivních zkušeností mohlo změnit i v přestup. Jenže Mihailo Ristič v barvách letenského klubu odehrál dohromady necelý poločas, během nějž zaujal vlastně jen jedním momentem.

A ten ještě navíc nebyl vůbec pozitivní. V sedmé minutě nastavení ligového utkání na Slovácku mohl srovnat na 2:2, jenže ze značky pokutového kopu poslal míč daleko mimo vnější hranice brankové konstrukce.

To bylo všechno, úhrn ligových minut ve Spartě se pro mladého fotbalistu zastavil na jednatřiceti. Stopa, kterou zanechal na Letné nebyla nikterak hluboká, tak se vedení klubu rozhodlo opci neuplatnit a Ristič si mohl hledat nové angažmá.

Stadion Letná (Generali Arena) v Praze.
Sparta s Libercem mají výjimku. Evropskou ligu můžou hrát doma

To našel zanedlouho, možná pro leckoho trochu překvapivě, v nejvyšší francouzské soutěži, konkrétně v Montpellier.

Rozjížděl se poměrně pozvolna, v jarní části loňského roku sbíral starty spíše po minutách. Už ke konci minulého ročníku, který kvůli koronaviru zavřel svou oponu už v březnu, ale nastupoval pravidelněji.

A letos už je stabilním členem základní sestavy v týmu, který má po šesti odehraných kolech na svém kontě solidních deset bodů.

Zápas fotbalové Fortuna ligy mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava na Letné. Milan Baroš a Bořek Dočkal.
Spartu přišel sraz reprezentace draho. Stihne trojice opor Evropskou ligu?

Povedenými výkony si navíc po čase řekl o pozornost kouče srbské reprezentace. Pozval jej na zatím poslední reprezentační sraz, jehož součástí bylo i semifinálové utkání baráže o evropský šampionát.

A v něm Ristič odehrál kompletní prodlouženou porci 120 minut, po nichž Srbové vyprovodili z kola norskou družinu v čele s kanonýrem Erlingem Haalandem.

V listopadu čeká Srbsko finálové kolo proti Skotsku. Vítěz se pak utká v základní skupině Eura s Chorvatskem, Anglií i Českou republikou. Ristič by se tak mohl opět potkat třeba s Adamem Hložkem.

Popis fotky: Sparta Praha - Slovan Liberec - Utkání 2. kola nadstavby první fotbalové ligy: Sparta Praha - Slovan Liberec, 11. května 2019 v Praze. Hráči Sparty se radují z prvního gólu, který dal Costa Nhamoinesu (vpravo).<body xmlns="http://newsml.ctk.c
Exsparťan Costa už má nový klub. Stěhuje se devět tisíc kilometrů daleko