Po konci smlouvy v pražské Slavii se Ondřej Kúdela rozhodl, že se na sklonku fotbalové kariéry vydá na své druhé zahraniční angažmá. Po kazašském celku Ordabasy Šymkent podepsal Kúdela v pětatřiceti letech kontrakt v indonéské Jakartě, kde si během svého působení přijde na pohádkový plat v řádech několika milionů korun.

Fanouškovská horečka

Už po podpisu smlouvy se strhla velká euforie indonéských fanoušků. Ti doslova přehltili sociální sítě Kúdely řadou zpráv, ve kterých ho vítali v novém působišti. Po příletu Kúdely do Jakarty bylo vidět, jak moc si fanoušci váží českého obránce. Hned u východu z letiště totiž na něj čekaly stovky příznivců, kteří vyvolávali Kúdelovo jméno.

V Jakartě se Kúdela potká s dalším Čechem Janem Klímou, který se čerstvě stal trenérem brankařů, hlavním koučem je Němec Thomas Doll. "Ondřej může mít pozitivní vliv na defenzivu našeho týmu. Je pevný v obraně, výborný v rozehrávce, má dobrou mentalitu a je velkým profesionálem. S českou reprezentací hraje Ligu národů, takže naši mladí hráči se od něj mohou hodně naučit," vyjádřil se pro klubový web bývalý trenér německého Hamburku.

Bývalý kapitán Sparty Bořek Dočkal si před pár lety vyzkoušel angažmá v daleké Číně.
Když pod nosem zavoní finanční ráj. Češi v exotice? Dobrodružství a balík peněz

Za Slavii po příchodu z Mladé Boleslavi odehrál Kúdela 140 zápasů, ve kterých nastřílel čtrnáct branek. Spolu s Tomášem Součkem se navíc stal klíčovým prvkem tehdy nepropustné obrany sešívaných.