Na Estadio Dragao byl k vidění skutečný vrchol portugalské ligy se všímvšudy. Domácí Porto sice prohrávalo ve 34. minutě už 0:2, i díky červené kartě obránce Coatse se mu ale celé utkání podařilo vyrovnat na konečných 2:2. Domácím se tak podařil udržet šestibodový náskok v čele ligy.

Obránce West Hamu Kurt Zouma.

To největší drama přišlo ale ke konci zápasu. V posledních sekundách utkání se totiž začala pošťuchovat dvojice Pepe a Joao Palhinha, prvně zmiňovaný si nakonec v bolestech lehl na trávník. Rozhodčí mezitím ukončil utkání, což kapitána Porta rozčílilo natolik, že se rychle ze země zvedl a šel si vyřizovat staré účty.

Celý incident nakonec vyvrcholil hromadnou strkanicí obou týmů, ve které byly k vidění lokty v obličeji či hrubé urážky. Strkanice nakonec trvala přibližně pět minut, rozhodčí poté rozdali čtyři červené karty (včetně Pepeho) a donutili trenéry k tomu, aby obě mužstva uklidnila a stáhla ze hřiště.

Hlavně během působení v Realu Madrid patřil Pepe po boku Sergia Ramose k jednomu z nejsurovějších hráčů, aktuálně osmatřicetiletý kapitán Porta ale zdá se ze svého umu nic nezapomněl.