Už v prvním utkání v Budapešti to mezi Maďarském a Anglií vřelo.

Maďarští fanoušci před začátkem utkání vybučeli hostující fotbalisty, kteří poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter, a poté bučeli na hráče tmavé pleti Raheema Sterlina a Jude Bellinghama.Mezinárodní federace FIFA následně Maďarům udělila pokutu 200.00 franků (přibližně 4,7 milionu korun, dvouletou podmínku a domácí utkání s Albánií bez fanoušků.

I v odvetě však došlo ke konfliktu.

Krátce po začátku utkání přišla policie zadržet jednoho z hostujících příznivců, který měl údajne rasisticky urážet jednoho z pořadatelů. Toho se ale zastala řada fanoušků okolo, kteří poté vytlačili policejní složky ze svého sektoru.„Jsme si vědomi incidentu v části stadionu s hostujícími fanoušky během zápasu kvalifikace mistrovství světa ve fotbale 2022 na stadionu ve Wembley. Budeme situaci vyšetřovat a nahlásíme incident FIFA,“ napsala v pozápasovém prohlášení anglická fotbalová asociace.

Vřelo to i v Albánii

Už před utkáním Albánie s Polskem v Tiraně to v ulicích vřelo, když bezprostředně před zápasem došlo k několika střetům obou fanouškovských skupin. Největší emoce ale vzplály po brance Polska, která znamenala výhru 1:0. Karol Šwiderski totiž svůj zásah oslavil v blízkosti domácích fanoušků, kteří hráče Polska zasypali zapalovači a láhvemi.

Utkání bylo na dvacet minut přerušeno, poté se dohrálo.„Je fantastické trefit se v takovém zápase na cizím stadionu. To je fajn a určitě si to budu napořád pamatovat. To že fanoušci tak reagovali, je možná částečně i má vina. Zbytečně jsem běžel slavit přímo před ně, ale tak to jsou emoce. Stalo se,“ přiznal Šwiderski po utkání.

Událostmi z obou utkání se bude nyní zabývat FIFA. "To, co se stalo v zápasech Anglie s Maďarskem a Albánie s Polskem odsuzujeme stejně jako jakoukoliv jinou formu násilí, diskriminace nebo urážení. Proti takovému chování máme nulovou toleranci," stojí v prohlášení.