Z anglického fotbalového prostředí se začíná pomalu ale jistě stávat velká noční můra. Pravidelné rasistické urážky, agresivní výstupy fanoušků na stadionech a nyní má hlavní město na svědomí další velký problém nesoucí název krádež. A to takový kousek, který by si jen málokterý zloděj dovolil udělat.

Obětí se totiž stal anglický reprezentační obránce Reece James, který momentálně hájí barvy posledních šampionů Ligy mistrů z Chelsea. Ten se v úterý večer proháněl po hřišti stadionu Stamford Bridge a asistoval u výhry Blues nad Petrohradem 1:0.

Jenže zatímco bojoval na place, jeho prázdný dům se stal kořistí kvarteta zamaskovaných zlodějů. Když se jim povedlo dostat až dovnitř, šli po jediném cíli: ukrást vzácný trezor mající ve svém nitru všechny Jamesovy medaile z roku 2021. Zlaté kovy z Ligy mistrů a Superpoháru UEFA, k tomu navíc stříbrná medaile z evropského šampionátu.

Útok výtržníků byl sice zprvu doveden do zdárného konce, ale celý jejich pohyb poctivě zaznamenaly Jamesovy bezpečnostní kamery. Sestříhaná videa okamžitě umístil na sociální sítě a za jeden jediný den toto video shlédlo několik milionů lidí po celém světě.

Cristiano Ronaldo v prvním utkání za Manchester United.
VIDEO: Bláznivý zápas Ronalda. Sestřelená stevardka, gól i zklamání v závěru

„Tyto medaile byly získány tvrdou prací a reprezentují úspěchy klubu Chelsea a celé Anglie. Jsou to vyznamenání, která mi nikdy nemohou být odebrána, ať je u sebe fyzicky mám nebo ne,“ prohlásil James.

Jedno z videí poté odhalilo, jak se skupina zlodějů snaží otevřít bránu k nemovitosti a následně jak rovněž přenáší obrovský trezor přes příjezdovou cestu. Stalo se tak přesně v době, kdy James hrál pohárový zápas na Stamford Bridge a v domě nikdo nebyl.

Zdroj: Youtube

Lišácký to plán, o tom žádná. Jenže se zdá, že i navzdory tomu budou dny výtržníků brzy sečteny. Podle informací tamější policie se totiž celkem rychle povedlo dostat na správnou stopu a každým dnem přibývají větší a větší důkazy.

„Chtěl bych všem moc poděkovat a zároveň ujistit, že jsem v pořádku. Prosím však své fanoušky, aby nám pomohli identifikovat tyto zločince a zajistit spravedlnost tam, kde je třeba,“ dodal anglický fotbalista.

Andros Townsend z Evertonu se raduje z gólu.
Z gamblerství se vyléčil. Townsend našel ztracené sebevědomí díky videu od mámy

A není to poprvé, co se James stal obětí krádeže. Loni v prosinci mu během charitativní akce pro děti někdo stačil z kufru auta ukrást všechny dary, které měl pro hladové ratolesti připravené. Zloděje se logicky nepodařilo najít.

A to tehdy nemohl nikdo tušit, že se jednalo jen o malý předkrm toho, co se stane letos v září…