Fanoušci na stadionu nevěřili vlastním očím, když během utkání nejvyšší americké soutěže Major League Soccer mezi týmy Cincinnati a Orlando City spatřili na hřišti malého klučinu, který si chtěl hrát s míčem.

Letošní ročník turnaje v Radeníně.
Znovu na vesnici. Kristelová přivezla Řepku, turnaj ovládli místní sparťané

Ještě větší údiv ale vzbudila blesková reakce jeho matky, která vysprintovala za synem na plochu, skluzem zezadu svoji ratolest zpacifikovala a v náručí si ji odvedla do bezpečí.

Později se ukázalo, že šlo o dvouletého klučinu jménem Zaydek a jeho matku Morgan Tuckerovou z Ohia. „Doslova na vteřinu jsem odvrátila zrak a už to bylo,“ líčila překvapená matka, kterou fanoušci na sociálních sítích chválí za rychlé reflexy. „Okamžitě jsem přeskočila bariéru u hřiště a sprintovala za ním. Tak jsem se bála, že dostane míčem do hlavy.“ Svého syna včas zachránila a zavlekla ho zpátky na sedačku.

Momentka z videa těsně před nešťastným odkopem Lukáše Bláhy.
Šarvátka v Chrastavě. Fotbalista trefil dítě, přijela sanitka a sudí pískl konec

„Když jsem ho dovedla zpátky, řekla jsem mu: Co jsi dělal? A on odpověděl: Mami, fotbalový míč. Byl nešťastný, že byli hráči na druhé straně a tak běžel za nimi. Netušil, co dělá, jen se smál.“

Tuckerová prý vnímala burácení ochozů, když se se synem v ruce vracela za postranní čáru. „Všichni křičeli, jásali a já věděla, že to není kvůli zápasu. Můj obličej byl červený jako rajče."

Vyděšená matka nakonec vzala celou situaci s úsměvem a společně se synem zbytek zápasu v klidu dokoukala.