Gang zločinců pronásledoval Gabriela a jeho přítele, kteří se vraceli z nočního výletu. Když dorazili do fotbalistova domu v Barnetum v severním Londýně, při vystupování z vozu v garáži hráče přepadli dva maskovaní muži a požadovali po něm klíčky od mercedesu za 45 tisíc liber (1 350 000 korun), mobil a hodinky.

Na šokujícím záběru z kamery umístěné v garáži je vidět, jak se zloděj v kapuci hrozivě vrhá na Brazilce a snaží se ho trefit baseballovou pálkou. Hvězda Gunners se ale dokázala ubránit. Muže udeřila do obličeje a ten se pak dal raději na útěk.

Viceprezidenta Juventusu Pavla Nedvěda vyšetřuje finanční policie.
Razie v sídle Juventusu. Policie vyslýchá i viceprezidenta klubu Nedvěda

Incident se stal už v srpnu, ale záběry se objevily až poté, co byl šestadvacetiletý lupič Abderaham Muse minulý měsíc uvězněn na pět let. Usvědčilo ho DNA z čepice, kterou při potyčce zanechal na místě činu.

Podle soudu Muse nezaútočil na Gabriela kvůli tomu, že je slavným fotbalistou. Brazilce si vytypoval proto, že se se zdál být bohatý. „Oběti neutrpěli žádná zranění, ale byl způsoben velký šok. Náhodou si vybrali dva muže, kteří byli velmi zdatní a schopní se o sebe postarat,“ uvedl žalobce Martin Lewis.

Třiadvacetiletý brazilský obránce přestoupil do Arsenalu v roce 2020 z francouzského Lille za 27 milionů liber (810 milionů korun). U Gunners si týdně vydělá 50 tisíc liber (1 500 000 korun).

Ilustrační foto.
Vstal z mrtvých. Bundesligový fotbalista fingoval smrt, teď putuje do vězení

Gabriel není prvním přepadeným fotbalistou Arsenalu. V roce 2018 zaútočili zločinci s nožem na dvojici Mesut Özil a Sead Kolašinac. Tehdejším hvězdám londýnského klubu se pokusili ukrást luxusní hodinky v hodnotě 200 tisíc liber (6 milionů korun). I tohle přepadení zaznamenala kamera. Na záběrech je vidět, jak bosensko-německý obránce statečně bojuje s ozbrojenými muži a nakonec je zažene.