Sparťané vlétli na Betis zhurta. Už ve třetí minutě vedli 1:0 díky působivé souhře Ryneše se zakončujícím Birmančevičem.

Jenže podobně působivý byl i kousek, který o pár minut později předvedl brankář Vindahl. Pro Spartu však v negativním slova smyslu.

Směrem k dánskému brankáři se snášel dalekonosný míč, proti kterému si brankář Letenských vyběhl. Jenže místo aby míč bezpečně zneškodnil, podběhl jej. A Diao nabídnutou šancí nepohrdl.

Betis Sevilla - Sparta Praha (vlevo Qazim Laci)
Sparta ve Španělsku rychle vedla. Do Prahy přesto odlétala bez bodu

Betis ve druhém dějství přidal ještě další gól a v kombinaci třeba s neproměněnou příležitostí Karabce z toho nakonec byla porážka Pražanů. A situace z Vindahlovy dílny se stala populární i na sociálních sítích.

„Vindahl: Jekyll&Hyde,“ zhodnotil jeho působení na sociální síti X fanoušek s přezdívkou Kuchtunji. Naráží tak na to, co zmiňují i další. Že dánský brankář je mnohdy muž dvou tváří.

„Jedeme dál, chyby se stávají, jednu dnes udělal Vindahl, zato ale pak přidal i pár důležitých zákroků,“ všiml si Drax. „Vindahl nás několikrát v minulosti podržel. Škoda, že si tu chybu vybral zrovna dneska,“ přidává ruda.

Dočkal se i zastání 

U fanoušků našel pětadvacetiletý brankář ale i zastání v jiném slova smyslu. „Jasně, chyba to bezesporu byla, ale jsou brankáři, kteří by na takový výběh ani nepomysleli a dlouhodobě mají pro tým nižší hodnotu než brankáři, kteří jsou aktivní jako třeba Vindahl,“ tvrdí m99.

Ivan Schranz. Ilustrační snímek
Debakl Tiraspolu? O rekord se nejedná, Slavia naložila v Evropě jednomu týmu víc

Ovšem nejen Vindahlova chyba stála Spartu zisk. „Vindahl a zahazování šancí stálo aspoň bod,“ má jasno Petr Knápek. A má pravdu. Kromě zmíněného Karabce se ke gólovým šancím dostali i další sparťané.

Další možnost polepšit si v tabulce bude mít Sparta za tři týdny proti Rangers.