„Bylo to úžasné! Ohromný zážitek, všem nám tekly slzy,“ svěřila se maminka českého reprezentanta Vladimíra Coufala. Úspěch umí ocenit, pod dívčím příjmením Dřevjaná vybojovala ve sportovní gymnastice celkem 164 medailí, startovala na olympiádě v Soulu 1988 a čtyřech mistrovstvích světa i Evropy.

Finále v Edenu sledovala s manželem, snachou Hanou i vnoučaty, sedmiletým Nikoláskem a dvaapůlletou Natálkou, kteří přiletěli z Anglie. „Měli jsme skybox s rodinou jeho spoluhráče a kamaráda Antonia. Byla tam jeho manželka se čtyřmi dětmi, třemi kluky a holčičkou, i jejich chůva,“ prozradila. „Děti byly hodné, větší fandily a pak všechny se svými tatínky skákaly po hřišti,“ dodala.

„Sedět dvakrát čtyřicet pět minut jsem ale nevydržela, odbíhala jsem s vnoučaty. Jako vždycky,“ přiznala.

close Vladimír Coufal po vítězství v Konferenční lize info Zdroj: ČTK zoom_in Vladimír Coufal po vítězství v Konferenční lize

Radost jí dělá malý Nikolas, který kráčí ve stopách táty. „Hraje fotbal v akademii West Hamu, ale jezdí i na kolečkových bruslích nebo na kole. Myslím, že Natálka bude ještě větší živel, asi po babičce,“ smála se bývalá gymnastka, která pomáhá s kondiční přípravou fotbalistům Dolního Benešova.

Setkání s rodinou si užívala. „Po zápase jsme šli za Vláďou na hřiště, fanoušci se s hráči a pohárem fotili, slavilo se skoro do rána. Trochu jsme načichli jen pivem, kterým nás polili, jinak bylo všechno v pohodě,“ vylíčila bezprostřední zážitky.

Jak bývalá sportovkyně okomentovala výkon syna v zápase? „Na hřišti nechal srdíčko, takhle šťastného jsem ho už dlouho neviděla,“ užívala si radost s nejstarším ze svých tří potomků, který po utkání běhal na trávníku s českou vlajkou. „I když hrál za West Ham, ukázal, že je pořád Čech. Když se přiblížil k tribuně, fanoušci šíleli. Byla jsem na něho moc hrdá,“ přiznala šťastná maminka.