Vypadalo to na zápas „blbec“. Hosté měli hned po pár vteřinách šanci kopat penaltu. Byla z toho tyč.

Pak fanouškům zabrnkal na nervy právě Souček. V sedmadvacáté minutě totiž domácí zahrávali rohový kop, Pereira zakroutil míč tak znamenitě, že ten mířil přímo na bránu.  Český fotbalista vyskočil, lízl balon… A gólman Darren Randolph (obvyklý náhradník a dvojka West Hamu) se natahoval marně.

 Možná kdyby měl Souček jiný účes, dopadlo by to jinak.

„Kladiváři“ se v tu chvíli ocitli v nepříjemné pozici - postup do evropských pohárů se v tu chvíli hodně vzdálil.

Jenže ještě před pauzou přišel další centr. Tentokrát v podání Fornalse, míč se pak přes Benrahmu dostal přes několik bránících hráčů skrz pokutové území až k Součkovi a ten se mohl radovat.

I když… Ještě si musel počkat. Do akce se totiž dostalo video, které zkoumalo, zda nešlo o ofsajdové postavení. Situace byla tentokrát skutečně milimetrová, ale nakonec se VAR přiklonil na stranu hostujícího celku, a Souček si tak mohl připsat jubilejní desátou ligovou trefu v probíhajícím ročníku.

"Nehráli jsme moc dobře, ale v kabině jsme si k tomu něco řekli," usmál se pak kouč David Moyes.

Ovšem nechme stranou radost West Hamu. Důležitý je v tomhle příběhu právě Souček.

Slávistický odchovanec se výrazně zapsal do dějin Premier League, aspoň tedy co se účinkování českých fotbalistů týče. Jako první Čech totiž zaznamenal dvojciferný počet branek v této slavné soutěži. Deset! Odpoutal se od Patrika Bergera, který v liverpoolském dresu nasázel devět gólů v sezóně 1999/2000, a Milana Baroše, kterému se stejný kousek povedl v letech 2002/2003 a o dva ročníky později.

Svůj tým navíc nastartoval k obratu, který dokonali v poslední desetiminutovce Antonio a Ogbona. West Ham se tak opět o něco přiblížil účasti v evropských pohárech. K definitivní jistotě Evropské ligy mu stačí v posledním kole vybojovat bod proti Southamptonu.

| Video: Youtube