Úřadující šampion ligy se v sobotu proti nováčkovi z Opavy trápil. Nakonec zvítězil 1:0, když jediný gól dal Patrik Hrošovský z penalty.

Ale popořadě: Viktoria nevstoupila do utkání tak špatně a mohla jen litovat, že její hráči pálili mimo.

„Zápas jsme si tím zkomplikovali,“ uznal Vrba.

S přibývajícím časem byli domácí čím dál nervóznější. Už to vypadalo, že po porážce v minulém kole na Slavii ztratí Západočeši podruhé v sezoně body.

Ale pak se z nudy stalo drama. Krmenčík v 72. minutě trkl do míče, balon skončil v síti… Sudí viděl ofsajd. „Já to snad ani nechci komentovat,“ nadechl se Vrba.

Selhání

Problém číslo jedna? Ofsajd to nebyl. Problém číslo dvě? Celou akci zkoumal videorozhodčí. I on selhal.

„Buď mějme techniku, která bude prokazovat jasné věci. Ale když tu techniku nemáme, tak bychom se na to měli vykašlat,“ líčil rozezlený kouč.

Kritikům videa nahrává i to, že sudí Ondřej Berka vypadal na hřišti zoufale. Ani neběžel k obrazovce, aby si vše překontroloval.

Jenže to nebylo vše. Další problematická chvíle přišla těsně před koncem.

Hostujícího obránce Zapalače trefil balon do ruky. Sám to cítil, dal ruku za záda. Jenže nenastřelil si ji sám? A byla vážně daleko od těla?

Video rozhodlo: penalta! Marně hosté protestovali… Hrošovský zachoval ve vypjaté situaci klid. A hosté tak jeli domů s prázdnou.

Charakter mužstva

Debut opavského trenéra Ivana Kopeckého nedopadl dobře. „Samozřejmě, když dostanete gól v závěru, je to nepříjemné. Ale máme se od čeho odrazit,“ řekl nový kouč Slezanů.

A pocity domácích, kromě kontroverze s videem? Vrba svůj tým chválil: „Mužstvo ukázalo charakter. Chtělo zvítězit, i když čas rychle běžel a zápas byl pro nás čím dál těžší.“

Teď už v Plzni myslí na Ligu mistrů. Mimochodem, v pohárech video není. Ale zůstává otázkou, jestli to je pro Viktorii dobrá zpráva.