Podle vyšetřovatelů Juventus, Neapol, Janov, Empoli, Parma a další kluby uměle navyšovaly přestupové částky za hráče a vylepšovaly si tím účetnictví kvůli kapitálovým ziskům.

Soud se ale dnes ztotožnil s argumentem zástupců klubů, podle kterých federace není kompetentní ke stanovování hodnoty hráčů. Tím podle Gazzetty dello Sport celou kauzu smetl ze stolu. Žalobce se ještě může proti rozhodnutí odvolat.

Viceprezidenta Juventusu Pavla Nedvěda vyšetřuje finanční policie.
Razie v sídle Juventusu. Policie vyslýchá i viceprezidenta klubu Nedvěda

"Národní federální soud zprostil obžaloby všechny společnosti, manažery a zástupce klubů, kteří podle federálního žalobce ve finančních zprávách zaúčtovali nadhodnocené částky za práva na služby hráčů. Důvody budou zveřejněny v příštích dnech," uvedla Italská fotbalová federace v prohlášení, které citovala agentura Reuters.

Pro Nedvěda požadovala prokuratura zákaz činnosti na osm měsíců. Nejtvrdší tresty hrozily šéfům Juventusu Andreovi Agnellimu (rok) a Neapole Aureliu De Laurentiisovi (11 měsíců) a bývalému sportovnímu řediteli turínského klubu Fabiu Paraticimu, který nyní působí v Tottenhamu. Pro kluby prokuratura žádala vysoké pokuty.

Pavel Nedvěd s Karlem Brücknerem. Mimochodem, i na slavného trenéra si v anketě několik fanoušků vzpomnělo...
Nedvěd má titul nejvíce uznávaného hráče. A nenávist? Řepka porazil Krmenčíka

Bývalý kapitán české reprezentace a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 2003 Nedvěd hrál za Juventus v letech 2001 až 2009. Po skončení kariéry se v klubu posunul do managementu, viceprezidentem je od roku 2015.