Liverpool ještě stále živí naději na mistrovský titul a West Ham se chtěl pokusit před vlastními fanoušky získat nějaké body v období, ve kterém se mu příliš nedaří. O náboj zápasu, od jehož úvodních minut hráli i domácí Tomáš Souček a Vladimír Coufal, tak nouze určitě nebyla.

Poměrně dlouho však byla nouze o branky. O tu první se postaral Jarrod Bowen v závěru první půle, hned po přestávce však vyrovnal hostující Robertson, k němuž se dostal míč po nedůrazném bránění Coufala.

Trenér Arne Slot převezme fotbalisty Liverpoolu.
Liverpool už má náhradu za Kloppa. Přijde z Feyenoordu za devět milionů eur

Ta pravá pohroma pro West Ham však přišla v pětašedesáté minutě. Na začátku celé situace byl rohový kop, po něm se dostal míč ke Codymu Gakpovi a nizozemský záložník bez váhání vypálil na bránu.

I když… Míč by po jeho pokusu pravděpodobně mířil mimo prostor chráněný brankářem Areolou, jenže souhra náhod, respektive doteků domácích hráčů nápadně připomínající známou hru pinnball jej nakonec dostala přesně tam, kam Souček a spol. určitě nechtěli.

Gakpův pokus nejprve tečoval Ogbonna, aby se následně dostal právě k Součkovi. Po odrazu od kapitána české reprezentace zamířil balón na Areolu, jenže ani ten jen nedokázal odpravit do bezpečí a po třetím nešťastném odrazu, tentokrát od gólmanovy pravé ruky, neomylně zamířil do sítě.

Liverpool však darované vedení udržet nedokázal. Aspoň bod zařídil Kladivářům Michail Antonio. Uhájit ho pomohl nakonec i Coufal, který deset minut před koncem zabránil ve skórování Núňezovi.