Jeho Belgie sice nakonec tabulku ovládla a postoupila do závěrečného play off, všechno ale mohlo být jinak a zkušený brankář mohl být terčem velké kritiky. Takhle si z něj mohou fanoušci jen dělat srandu, co to zase provedl za minelu.

Na časomíře ubíhala už 86. minuta zápasu, když domácí hlídali pohodlný dvoubrankový náskok, nikam nespěchali a kontrolovali míč. Podle této taktiky se zachoval i obránce Chadli, když místo dlouhého pasu dopředu a založení útoku vrátil „na jistotu“ míč za sebe Courtoisovi.

Jenže ona jistota nakonec zůstala nenaplněna. Osmadvacetiletý brankář Realu Madrid totiž situaci hrubě podcenil. Místo aby si míč zastavil a následně rozehrál, balon mu prošel pod nohou a zamířil si to přímo za brankovou čáru.

Dánové tak snížili na 2:3, aniž by pro to museli něco udělat. A Belgičané se mohli strachovat o výsledek. Nakonec se ale dokázali rychle oklepat a o pár desítek vteřin Kevin De Bruyne definitivně rozhodl. Spolu s Itálií, Francií a Španělskem tak Belgie prošla do play off.