Bývalý hráč hokejové NHL stojí v čele brněnské Komety od roku 2005 a pozvedl ji ze druhé nejvyšší soutěže až ke dvěma extraligovým titulům v letech 2017 a 2018, na nichž se podílel dokonce jako trenér. Teď se o něco podobného pokusí se Zbrojovkou, která se nachází až na desáté příčce druholigové tabulky.

Po víc než deseti letech vystřídá vlastníka a předsedu představenstva Václava Bartoňka. „S Václavem Bartoňkem nás pojí dlouholeté vazby, oba kluby jsou a musí být v symbióze. V minulosti Vašek pomohl Kometě a je tedy logické, že já teď pomůžu Zbrojovce. Cílem je vytvořit mezi oběma kluby synergii a naplnit potenciál. Do budoucna se nabízí i myšlenka vybudování společného tréninkového centra, což by mohlo výrazným způsobem posunout zejména mládež. Nechci ale příliš předbíhat, musíme jít krok po kroku,“ sdělil Zábranský.

Soud vynesl tresty v dotační kauze vítkovického fotbalu.
Kauza vítkovického fotbalu. Soud vynesl tresty. Koho čeká vězení, kdo vyvázl

Přebírá osmdesátiprocentní podíl vlastnictví klubu, finalizaci akvizice aktuálně dotahují právníci. Na to navazují další kroky s předáním klubu Zábranskému jakožto majoritnímu vlastníkovi. „Rozhodně je mi velkou ctí, že mohu stanout v čele tradičního moravského klubu, který už 111 let reprezentuje město Brno i celou jižní Moravu.“

Fanoušci fotbalového klubu, kteří dlouhodobě požadují odchod Bartoňka, se upínali k příchodu Svoreňe, výkonného ředitele společnosti Portiva. Zbrojovka nakonec majitele mění, ale novým bossem se stane Zábranský. „S ohledem na sportovní úspěchy a stabilitu Komety Brno věřím, že se jedná o nejlepší řešení pro Zbrojovku a její fanoušky. Libor Zábranský dlouhodobě a usilovně prokazuje, že mu na brněnském sportu záleží, a proto mu Zbrojovku můžu s klidným svědomím a důvěrou předat. Doufám, že toto ocení i fanoušci, kteří jsou nedílnou součástí klubu,“ uvedl Bartoněk.