Nenávist slávistů ke klubu ze skotské metropole se táhne už přes dva roky. Osmifinálová odveta Evropské ligy tenkrát skončila nejen vítězstvím Slavie 2:0 a postupem, ale také velkým skandálem. O nevybíravém zákroku na gólmana Koláře, údajné rasistické poznámce obránce Kúdely či o incidentu v útrobách stadionu se toho napsalo mnohé.

Derby Sparta - Slavia bylo přímou bitvou o první místo tabulky
Slávista Ogbu v elitní společnosti. Patří k hvězdám Premier League či Bundesligy

V sestavě obou zápasů nechyběl tehdy ani Abdallah Sima. Senegalská kometa doslova vyletěla na slávistické nebe několik měsíců předtím, když po ní z nouze do béčka sáhl trenér Trpišovský a rodák z Dakaru se mu od listopadu do února odměnil jedenácti góly ve třinácti ligových zápasech. Další čtyři navrch přidal právě ve zmíněné Evropské lize.

Jeho cena se vymrštila do zajímavých výšin, a i když jeho forma později začala poněkud stagnovat, vysloužil si přesun do anglického Brightonu. Přes Stoke se pak dostal do Francie, kde si ho v Angers všimli právě zástupci Rangers. A představili ho jako novou posilu.

Někdo ho odsuzuje, jiný chápe

V tu ránu se spustila doslova sprcha kritiky a nenávisti. Jak oficiální profily Rangers na sociálních sítích, tak slávistické fanouškovské stránky jsou plné příspěvků, které by se asi nikomu moc dobře nečetly.

„Smaž si Slavii z instagramu!“, „Jsi zrádce!“, „I přes to, co udělal pro Slavii, ho nemůžu považovat za nic jiného než krysu,“ to jsou jen některé z hlášek, které na adresu ofenzivního fotbalisty posílají slávističtí fanoušci. A bohužel nutno dodat, že jen ty publikovatelné.

Jsou ale i tací, kteří mají pro Simu pochopení. „Co má dělat? V Anglii si pořádně nekopl do balónu a teď má angažmá, kde třeba bude hrát. Já se mu nedivím,“ píše smířlivě vilismira_17.

Peter Olayinka
Nejlepší fotbalista, básní o Olayinkovi v Bělehradě. Slavii zaměnili za Spartu

Samotný fotbalista se na skotské angažmá těší. „Jsem velmi nadšený, že jsem se připojil k rodině Rangers,“ napsal na svůj instagram.

Jak by asi vypadalo setkání dříve opěvovaného fotbalisty s fanoušky, kdyby třeba Rangers opět v pohárové Evropě zavítali do Edenu, si můžeme zatím jen domýšlet.