„Současný zdravotní stav pro ty, kteří se zajímají: nas**ný, podruhé za 4 měsíce mě pohřbili," napsal naštvaný Raiola na svém twitterovém účtu poté, co se vyrojily zprávy o jeho úmrtí.

Zklamaný Cristiano Ronaldo.
Supertalent Barcelony se z gólu radoval ve stylu Ronalda. Klub oslavu cenzuroval

„Hrozně mě štvou telefonáty pseudonovinářů, kteří spekulují o smrti člověka, který bojuje o přežití,“ uvedl lékař Alberto Zangrilloě z nemocnice v Miláně, kde by měl Raiola ležet. „Je na tom špatně, ale není mrtvý,“ řekl jeho kolega José Fortes Rodriguez.

Nedvěda miloval, Zlatana vychovával

Raiola se stal pro své výstřední momenty vůbec nejznámějším fotbalovým agentem. Byl na seznamu nejbohatších osob magazínu Forbes, v roce 2020 mu bylo přiřknuto jmění ve výši 85 milionů dolarů, aktuálně zastupuje jedny z největších hvězd svétového fotbalu Zlatana Ibrahimoviče, Erlinga Haalanda nebo Paula Pogbu.

V italské Fogii se Mino Raiola seznámil s českým trenérem Zděnkem Zemanem, a právě díky této známosti se mu povedlo přivést ze Sparty do Lazio Řím Pavla Nedvěda. Zbytek působení „Grande Paola“ v Itálii je historií, Nedvědovi se navíc povedl vyhrát v roce 2003 Zlatý míč.

„Pavel Nedvěd je extrém. Myslel si o sobě, že není dost dobrý, a tak trénoval mnohem víc než ostatní. A pak to taky dotáhl mnohem dál než ostatní,“ vzpomínal na Nedvěda před rokem Raiola.

Blanenský gólman Petr Nešetřil (v zeleném) se prosadil po rohovém kopu a zařídil svému týmu bod za remízu 1:1 s Otrokovicemi.
Hvězdný Schmeichel i český zápis. Výběr brankářů, kteří se zapsali mezi střelce

Daleko divočejší vztah měl Raiola se svým dalším novým klientem - z Ajaxu do Juventusu přestupivšího Zlatana Ibrahimovice. „Pořádně jsem nevěděl, jakého člověka můžu očekávat. Nejspíš nějakého chlápka v obleku s jemným proužkem a s velkými zlatými hodinkami. A kdo, sakra, dorazil? Borec v džínách a tričku Nike, pod kterým se mu kulatil pupek. Vypadal přesně jako jeden z těch mafiánů ze seriálu Rodina Sopránů,“ vzpomínal Ibrahimovic na první setkání ve své autobiografii.

„A víte, co ten namyšlený parchant udělal? Vytáhl čtyři áčtyřky, které si vytiskl z internetu. Byla na nich spousta jmen a čísel, například Christian Vieri: 27 zápasů, 24 gólů; Filippo Inzaghi: 25 zápasů, 20 gólů; David Trézéguet: 24 zápasů, 20 gólů… A konečně, Zlatan Ibrahimovic: 25 zápasů, 5 gólů. Ty si myslíš, že tě s takovými statistikami budu moct udat?“ popsal Raiolovo jednání Ibrahimovic.

Hráče bere jako přátele

Ten ale nakonec ze Zlatana udělal prvotřídního hráče. „Prodej všechna auta, drahé hodinky a soustřeď se na fotbal. Chceš být nejlepší hráč na světě, nebo jen předvádět nejdražší věci?“ postavil ho před životní rozhodnutí a za příklad mu dal Pavla Nedvěda.

Karim Benzema.
Benzema potopil City ve stylu Panenky. Věřím, že získá Zlatý míč, říká spoluhráč

Ibrahimovič skutečně poslechl, vypůjčil si klubový Fiat Stillo a nasadil svoji v mládí typickou teplákovku. A výsledek? Ibrahimovic vyhrával tituly téměř všude, patřil k hlavním oporám. „Hráče bere jako přátele, takže ho zajímá nejen sportovní stránka, ale třeba i soukromý život. Právě proto to dotáhl tak daleko,“ řekl o Raiolovi další Čech, kterého zastupoval, Zdeněk Grygera.