Opětovné problémy s operovanými třísly a k tomu bolest v břiše.

Nekonečné zdravotní lapálie začaly psychicky deptat fotbalového útočníka Martina Fenina.

„Kdyby mi bylo dvaatřicet a bojoval bych o smlouvu, asi bych hrál, ale v mém věku je lepší počkat a hlavně se dát zdravotně dohromady,“ říkal fotbalista před týdnem.

Nyní ale otočil. Prý už nemá sílu s tím dál bojovat. „I v hlavě jsem na samém konci,“ citovala Fenina německá média.

Střelce bundesligového Frankfurtu začaly bolet jizvy po operaci tříselných kanálků, pak se ozvaly i problémy s břichem, kvůli čemuž musel vynechat zápasy s Kolínem a Dortmundem.

„Jak jsem tříslům odlehčoval, zřejmě jsem si udělal něco s břišním svalem,“ uvažuje.

V minulém týdnu se Fenin zotavoval v Berlíně, kde docházel dvakrát denně na rehabilitaci ke specialistovi. Ani to ale nepomohlo. „Pořád cítím bolest,“ stěžuje si. Výsledky vyšetření jsou přitom uspokojivé.

Mentálně unavený hráč se nyní vrátil domů do Teplic. „Je to dost těžké. Třísla nejsou zranění, kvůli kterému by měl někdo končit kariéru, ale došla mi motivace,“ přiznává.

Až do neděle bude v Praze navštěvovat vyhlášeného fyzioterapeuta Pavla Koláře. A doufat, že se po víkendu bude moct zapojit do tréninku fotbalistů Eintrachtu.

Fenin si během letní přestávky nechal vyčistit tříselné kanálky.

Rekonvalescence proběhla podle plánu a nenaplnily se obavy, že nestihne úvod sezony. Bývalý útočník Teplic k prvnímu bundesligovému utkání nastoupil, a dokonce svým gólem zajistil výhru Frankfurtu v Brémách.

V následujícím zápase v Norimberku ale odehrál několik málo minut a od té doby už své spoluhráče sleduje jen z tribuny.

„Když jsem byl po operaci, měl jsem cíl, že stihnu začátek ligy, což se povedlo,“ vyprávěl urostlý hráč. „Pak jsem sice měl problémy, ale motivoval mě aspoň boj o pozvánku do reprezentace. Jenže ty neustálé návraty… zvlášť když člověk neví, co s ním vlastně je.“

Feninovi tak nezbývá nic jiného, než se s obdobím bez fotbalu porvat se stejnou vervou jako na trávníku s protihráči.