Čeští kati? Od Eura 2004 jsou tak řečtí hráči braní. Ve čtvrtek se může tuzemský fotbal jižanům konečně pomstít.

Pokud reprezentace do 19 let soka porazí, zajistí si s předstihem postup ze skupiny do semifinále. Na Euru 2008, v domácím prostředí.

„Chceme hrát na vítězství,“ vyhlašuje trenér Jakub Dovalil.

Skutečnost, že remíza mužstvo s jistotou posune na světový šampionát v roce 2009 v Egyptě, kam se kvalifikují tři nejlepší z každé skupiny, si vůbec nepřipouští.

„Takhle nepřemýšlíme ani my hráči,“ přidává se útočník Tomáš Necid, který dvěma góly porazil v prvním duelu Anglii.

Naproti tomu Řecko remizovalo 1:1 s Itálií. A pokud proti Česku neuspěje, může se s postupem do semifinále rozloučit už po druhém duelu.

„Právě proto bude zápas psychicky náročný, budou hrát o všechno,“ předjímá Dovalil.

Další nepříjemnost? Nucené absence Brunclíka a Heidenreicha, kteří proti Anglii inkasovali červené karty, a odpykávají si disciplinární trest. „Plnohodnotnou náhradu máme, hrozí ale, že se někdo zraní,“ říká Dovalil, jenž bude mít na lavičce jen čtyři náhradníky do pole a rezervního brankáře Bártu.

Celá šestnáctka ovšem bude bojovně naladěna, to za všechny slibuje kapitán týmu Jan Polák. „Utkání s Řeckem považuji za klíčový duel skupiny. Možnost zajistit si postup pro nás předsta-vuje obrovskou motivaci,“ říká.

Budou čeští mladíci po utkání, které začíná v Liberci v 18:00, jásat? Nebo budou hrát o bytí a nebytí v neděli s Itálií?

(haj, jsj)