Besiktasi Istanbul se sice v turecké lize příliš nedaří, když mu momentálně patří až páté místo se čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Fenerbahce, jednu jistotu ale mělo. Kanonýr Vincent Aboubakar nasázel od začátku sezony jedenáct branek, čtyři v domácí soutěži a hned sedm v evropských pohárech.

Jenže před pár dny přišlo velké překvapení. Mezi pěticí hráčů, kteří byli vyřazeni z kádru pro slabé výkony a špatný týmový přístup, byl i jednatřicetiletý útočník. V kuloárech se okamžitě začaly šířit zvěsti o tom, čím se mohla jedna z opor týmu prohřešit, a důvod bude dost možná velmi kuriózní. Za vším totiž máme hledat transplantaci vlasů.

Slavia překonala další milník, když ovládla skupinu Evropské ligy. Na snímku slavící Jan Bořil
České kluby v evropských pohárech: Rekordní koeficient i miliony na kontech

Kamerunský reprezentant měl během minulého měsíce oznámit svému klubu, že odjíždí za nemocnou manželkou do Paříže. Místo péče o nemocnou choť se však měl podrobit transplantaci vlasů. Jenže jak to tak bývá, s lékařskými zákroky bývají spojená určitá dočasná omezení.

V tomto případě byl Aboubakar upozorněn, že jeho hlava nesmí tři týdny přijít do kontaktu s míčem. A to je pro fotbalistu poněkud problém.

Obvinění odmítá

Aboubakar situaci ale vyřešil po svém. V klubu oznámil, že je zraněný, a místo tréninků se ještě dvakrát vypravil do Francie, tentokrát už však bez vědomí Besiktase, načež se brzy klubové vedení vše dozvědělo a hráče vyřadilo z kádru.

Sám fotbalista ale nad verzí s transplantací vlasů kroutí hlavou. „Odmítám takové obvinění. Zákrok jsem podstoupil už v létě, před začátkem přípravy,“ hájí se a dodává, že klub už mu poslal omluvný e-mail s tím, že se může připojit zpět k týmu.

Předseda představenstva fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík (vpravo) a hlavní trenér Jindřich Trpišovský. Ilustrační snímek
Tvrdík se vyjádřil k možnému prodeji Slavie Tykačovi. A odhalil nového slávistu

On i jeho agent tak očekávají brzký návrat do tréninku i zápasů. Zatím naposledy se Aboubakar objevil v sestavě Besiktase 9. prosince při prohře v městském derby s Fenerbahce v poměru 1:3.