Osmdesát osm minut. Tolik odehrál anglický fotbalista David Beckham ve svém prvním soutěžním utkání za AC Milán. V italském velkoklubu je na dvouměsíčním hostování z Los Angeles Galaxy. Ale Milán doufá, že Beckham na San Siru vydrží déle.

„Pro Davida to byl fantastický zápas, velmi nám pomohl,“ řekl televizi BBC technický ředitel AC Milán a bývalý brazilský reprezentant Leonardo. Rosoneri v neděli remizovali s AS Řím 2:2 a na vedoucí Inter Milán ztrácejí v tabulce Serie A devět bodů.

„Máme s ním dohodu, že zůstane dva měsíce, ale možné je všechno,“ naznačil Leonardo, že milánský klub by Beckhamových služeb rád využíval i nadále. Americká MLS začíná pro Los Angeles 22. března zápasem s D.C. United.

„Bylo to skvělé, nečekal jsem, že nastoupím v základu,“ řekl o své premiéře v italské lize anglický záložník. „Cítil jsem se mnohem lépe, než jsem čekal,“ dodal Beckham, který už tři měsíce neabsolvoval soutěžní zápas.

Ke spekulacím o setrvání v Itálii se Beckham zatím příliš nevyjadřuje. „Dohoda říká, že se do Ameriky vrátím začátkem března. Do té doby si to tu chci užít a pak uvidíme,“ říká bývalý kapitán anglické reprezentace.

„Máme tu teď pár vynikajících hráčů,“ pochvaluje si Leonardo. „Pato byl proti Římu skvělý, dal dva góly. Rozehrál se i Kaká a když k tomu připočtete Gattusa, Pirla, Seedorfa a Davida, víte, že ten tým může dál růst,“ věří Leonardo, že Beckham bude AC pomáhat déle.