Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve 27. kole italské ligy Fiorentinu 1:0 a navýšili počet ligových zápasů v řadě bez porážky na devatenáct. Ve šlágru kola vyhrála Neapol 1:0 nad AS Řím a na třetím místě na něj ztrácí už jen tři body. Inter Milán doma porazil FC Turín také 1:0 a zůstává pátý.

Juventus má po nedělním zápase v čele tabulky náskok už 14 bodů před AS Řím, to má však zápas k dobru. Jedinou branku Fiorentině vstřelil ve 42. minutě po individuální akci ghanský záložník Kwadwo Asamoah a zaznamenal tak druhou trefu v sezoně.

Fiorentina i přes tlak v druhém poločase nedokázala vyrovnat, největší šanci měl v 80. minutě Brazilec Ryder, jenž hlavou trefil břevno. Hosté počtvrté za sebou nezískali tři body, zůstávají však na čtvrtém místě. Oba týmy se znovu utkají již ve čtvrtek v prvním osmifinálovém zápase Evropské ligy.

Neapol přichystala AS druhou porážku v lize

Neapol před měsícem vyřadila AS Řím z Italského poháru, když mu v semifinálovém dvojutkání nastřílela pět branek, tentokrát ale na nejlepší ligovou defenzivu dlouho nemohla vyzrát. Až v 81. minutě se trefil hlavou José Callejón, jehož pokus zapadl od břevna do sítě. AS v lize prohrál teprve podruhé v sezoně.

Inter Milán porazil FC Turín 1:0 zásluhou gólu Rodriga Palacia, jenž hlavou překonal brankáře Padelliho. Pro Palacia to byla již dvanáctá trefa v sezoně.

Parma prodloužila sérii bez prohry na 15 zápasů, v souboji o šesté místo si na domácím hřišti poradila s Hellasem Verona. První branku utkání vstřelil ve 20. minutě Francouz Jonathan Biabiany po špatné domluvě brankáře Rafaela s jedním z obránců. V nastavení druhého poločasu upravil na konečných 2:0 střídající záložník Ezequiel Schelotto. Český útočník Michael Rabušic do zápasu v dresu Verony nenastoupil.

Jen před dvěma tisícovkami diváků prohloubilo svou krizi Lazio, které prohrálo 0:1 s Bergamem. Příznivci římského celku uposlechli výzvu, aby na protest proti klubovému šéfovi Claudiu Lotitovi na utkání nešli; na tribunách zato byly transparenty s nápisy "Buď on, nebo my" či "Lazio je naše".

AC Milán padl podruhé za sebou

AC Milán v italské lize podruhé za sebou prohrál, když podlehl Udine na jeho hřišti 0:1. V tabulce zůstal milánský celek na desáté příčce. Udine, které se dočkalo výhry v lize po třech bodových ztrátách, vyšla odveta za říjnový duel na San Siru, v němž domácím podlehlo stejným výsledkem.

O jedinou branku zápasu se postaral v 67. minutě svou devátou trefou v sezoně nejlepší klubový střelec Antonio Di Natale, který doklepl do odkryté branky přízemní centr Bruna Fernandese. Milánský klub má po 27 odehraných zápasech na kontě deset porážek, což je jeho nejhorší bilance od ročníku 1996/97.

Catania doma remizovala s Cagliari 1:1 a zůstává na předposledním, sestupovém místě. Záložník Jaroslav Plašil, který v minulém utkání nastoupil v základní sestavě a odehrál více než hodinu, zůstal tentokrát opět jen mezi náhradníky. Domácí nedokázali přetlačit soupeře ani přesto, že soupeř dohrával posledních dvacet minut bez vyloučeného Danila Avelara.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Udine - AC Milán 1:0 (67. Di Natale), Catania - Cagliari 1:1 (62. Bergessio - 53. Vecino), Juventus Turín - Fiorentina 1:0 (42. Asamoah), Chievo - FC Janov 2:1 (5. a 90.+3 Paloschi oba z pen. - 88. Gilardino), Inter Milán - FC Turín 1:0 (30. Palacio), Lazio Řím - Bergamo 0:1 (60. Moralez), Parma - Hellas Verona 2:0 (20. Biabiany, 90.+2 Schelotto), Sampdoria Janov - Livorno 4:2 (49. Krstičič, 53. vlastní Ceccherini, 68. Okaka, 75. Gabbiadini - 19. a 27. Ibrahima), Neapol - AS Řím 1:0 (81. Callejón).

1. Juventus Turín 27 23 3 1 63:19 72
2. AS Řím 26 17 7 2 49:12 58
3. Neapol 27 16 7 4 52:29 55
4. Fiorentina 27 13 6 8 45:30 45
5. Inter Milán 27 11 11 5 44:29 44
6. Parma 26 11 10 5 41:29 43
7. Hellas Verona 27 12 4 11 43:44 40
8. Lazio Řím 27 10 8 9 34:35 38