Agüero naposledy hrál 14. prosince proti Arsenalu, kdy se gólem podílel na výhře 6:3. Poté už kvůli svalovému zranění sledoval spoluhráče jen z tribuny. Až ve středu se znovu dostal na hřiště proti Blackburnu, když v 72. minutě nahradil Álvara Negreda.

A uběhlo jen několik desítek sekund, než dostal do středu pokutového území přihrávku od Edina Džeka, a ačkoli byl v obležení čtyř protihráčů, s přehledem poslal míč do branky.

"Mám velkou radost. Nemohl jsem se dočkat, až budu zpět. Potěšil mě gól, ale také vřelé přijetí od spoluhráčů a fanoušků," řekl Agüero po zápase. "Musím poděkovat hlavně našemu lékařskému týmu, že mě dokázal vrátit do hry tak brzy," dodal.

Do týdne by chtěl být v nejlepší formě

Pětadvacetiletý útočník věří, že brzy bude zpátky ve staré formě. "První zápas byl důležitý krok. Doufám, že v sobotu budu moci být na hřišti delší dobu a do týdne už bych mohl být v nejlepší formě. Každopádně na duel s Barcelonou už budu v maximální formě," připomněl blížící se souboj v Lize mistrů.

Návrat Agüera ještě více zamotal hlavu trenérovi Manuelu Pellegrinimu. Momentálně má k dispozici tři útočníky ve formě, jelikož Negredo i Džeko při absenci Agüera předváděli velmi dobré výkony. Za poslední měsíc dal Džeko osm branek a Negredo devět.

"Álvaro a Džeko mají velmi dobrou formu. A je důležité, že i Sergio se vrátil a hned skóroval. Stačil mu k tomu první kontakt s míčem," chválil chilský kouč. "Máme teď hodně možností a bude těžké vybírat, kdo bude hrát od začátku. Navíc máme v záloze ještě Stevana Jovetiče, který se vrací po zranění," dodal Pellegrini.

Jeho svěřenci v této sezoně dali už 99 branek. "Je skvělé, že vyhráváme, ale ještě důležitější je, že hrajeme pohledný fotbal pro fanoušky," dodal Pellegrini.