Zpráva o bez nadsázky jednom z nejpřekvapivějších výsledků letošního fotbalového roku už obletěla svět. Hráče slavného Ajaxu Amsterdam vyprovodili z domácího poháru už ve druhém kole amatéři z Herculesu, který hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž.

Oslavovaným hrdinou je především Mats Grotenbreg, který se ve třetí minutě nastavení postaral gólem na 3:2 o senzační výsledek. Ale jeho gól by nebyl Herculesu nic platný, kdyby předchozí dva nevstřelil Tim Pieters.

Dvaadvacetiletý student práv ale nepotěšil jen své parťáky, vedení klubu či fanoušky, ale také partu svých dvanácti spolubydlících.

Deváté kolo FORTUNA:LIGY zpestřilo derby Slavia - Sparta.
TOP 5 nejdražších hráčů: Nadvláda sparťanů a slávistů, jen jeden odjinud

Před utkáním si totiž kamarádi vsadili na postup Herculesu i na to, že Pieters vstřelí gól. Zdánlivě nesmyslné sázky, vždyť na úspěch amatérských fotbalistů se sázelo v kursu 751:1.

Jenže oboje nakonec vyšlo. Každý z dvanácti lidí, z nichž se polovina dokonce coby fanoušci hlásí k Ajaxu, vsadil třináct liber. Jejich výhra se tak vyšplhala skoro na deset tisíc liber, tedy zhruba 278 tisíc korun. A to je před Vánocemi slušné přilepšení.