Jeden z nejpopulárnějších hráčů české historie, který byl fanoušky zvolen "Sparťanem století", podlehl ve středu v Nemocnici Na Bulovce rakovině plic.

Později vzpomínal: "Když jsme pak v tomtéž ročníku přicestovali do Košic, zaplněný stadion skandoval Jidáš." Ve sparťanském dresu nastoupil celkem ke 433 zápasům. Během jeho  působení Sparta vyhrála dva tituly a Kvašňák se stal opravdovou ikonou letenského celku.

Ze Sparty zamířil na zahraniční štaci do belgického Mechelenu, kde působil čtyři roky. Svou bohatou kariéru ukončil ve Viktorii Žižkov a TJ Turnov.

Za československou reprezentaci odehrál dohromady 47 zápasů. Nejraději vzpomínal na mistrovství světa v Chile v roce 1962, ač se tam kvůli zranění kolene téměř neodstal.

Národní tým se dostal až do finále s Brazílií, která v čele s fenomenálním útočníkem Pelé československý výběr porazila. S reprezentací se rozloučil o osm let později na MS v Mexiku.

Rozlučka na Letné

"Jeho smrt nás bolestně zasáhla. Všechny generace sparťanů si ho velmi vážily a klub se s ním chce důstojně rozloučit," řekl novinářům prezident Sparty Jozef Chovanec, který se o Kvašňákově úmrtí dozvěděl během středečního utkání v Českých Budějovicích.

Pondělní fotbalové derby na Letné začne pietní vzpomínkou. Legendárního fotbalistu, který ve středu zemřel, uctí oba týmy minutou ticha a sparťané nastoupí se smutečními páskami.

Kvašňák byl pro sparťanské fanoušky opravdu idolem bez ohledu na jejich věk. To potvrzují i příspěvky do internetové diskuse: "Nikdy jsem ho neviděl hrát, ale z vyprávění od dědečka vím, že je to pan Někdo. Mám teď slzy v očích" nebo "Mně bylo dvanáct let a to, že přijeli Rusáci, si vlastně ani moc nepamatuju. Ale Andreje ano, díky."

"Kvašňák je něco, co dělalo Spartu Spartou. Když ho člověk viděl ještě donedávna na fotbale, tak si říkal, že je všechno fajn a nemůže se nic stát," napsal další fanoušek. Jiný si prý na jeho památku připíjí slivovicí až v Americe. Poctu legendě při pondělním derby slibují vzdát i příznivci Slavie.