Kamerunský fotbalista s ním prý vedl přátelský hovor a řekl mu, že v celé záležitosti nevidí žádný problém. Český fotbalista v rozhovoru s ČTK uvedl, že se oba možná brzy ještě osobně setkají.

Barošovi se nelíbí, co se kolem jejich hádky rozpoutalo v médiích a rozhodl se hájit proti tvrzení, že šlo o rasismus. "Budu se bránit, třeba i právní cestou, protože vím, jaká byla pravda a že v tom žádný rasismus nebyl," prohlásil.

 Barošovi hrozí za rasistická hesla žaloba
Incident kolem rasistických gest Milana ABroše nabral na intenzitě

 Lyon čekají oslavy. Nepokazí je Baroš?
Francouzský titul je velmi blízko titulu. Co bude po kauze Baroš?

 Baroš nařčen z rasismu. Obvinění odmítá
Milan Baroš se ohradil proti obinění z rasismu
 

Po souboji s Mbiou si před kamerunským obráncem Rennes ucpával nos a mával před ním rukou, jako by rozháněl zápach, což podle francouzských médií mělo rasistický podtext. Baroš to odmítá, prý chtěl dát soupeři najevo, ať mu dá pokoj. V Lyonu působí jen tři měsíce a francouzsky zatím neumí.

Možná si spolu vyrazí na kafe

Incidentem se bude ve čtvrtek zabývat disciplinární komise. Pokud by usoudila, že šlo o projev rasismu, hrozil by podle pravidel trest Barošovi i jeho klubu.

Deník L´Equipe citoval v pátek Mbiovo vyjádření, že v Barošově gestu rasismus cítil. Při telefonickém rozhovoru s českým hráčem prý ale mluvil obránce Rennes zcela jinak. Baroš je proto přesvědčen, že jeho předchozí slova byla spíše postojem klubu. "V telefonu rozhodně nevypadal, že by mi nechtěl odpustit. Naopak. Prohlásil, že v tom nevidí žádný problém," tvrdí Baroš.

Sám se mu snažil vysvětlit, že to, co následovalo, on jako problém naopak cítí. "Mluvil se mnou naprosto přátelsky, ani náznak, že by mě nenáviděl. Vyzval jsem ho proto, aby to řekl na veřejnosti," řekl český reprezentant.

Podle Baroše není vyloučeno, že se spolu brzy sejdou, aby vše ještě probrali. "Nabídnul jsem mu, že za ním do Rennes vyrazím a sedneme si na kafe," uvedl.

Baroše také mrzí, že je nynější případ spojován s jeho loňskými výstřelky během letní přestávky v Čechách. "Tam kritika byla na místě. Udělal jsem chyby, z kterých jsem se hodně poučil, a chápu, že mě média kritizovala. Jenže tady je to naopak, ničím jsem se neprovinil," prohlásil pětadvacetiletý útočník.