Ne však ve své původní hráčské roli, ale jako šéf bývalých spoluhráčů; stane se totiž vedoucím národního týmu.

Působit u něj bude už od červnového kvalifikačního utkání s Walesem, naplno by měl převzít všechny povinnosti od Jaroslava Dudla po zapracování od podzimní sezony. ČTK o tom dnes informovalo tiskové oddělení fotbalového svazu.

Příchod českobudějovického záložníka je jedním z opatření, jak zpřísnit režim uvnitř týmu po aféře s porušením životosprávy po kvalifikaci proti Německu. Národní tým oslavoval v hotelu narozeniny Tomáše Ujfalušiho, kde údajně byly i prostitutky.

Příchod zkušeného internacionála Poborského na post vedoucího mužstva by mělo být jedním z opatření, která navrhli trenér Karel Brückner s manažerem Vlastimilem Košťálem vedení fotbalového svazu.

Stávající šéf celku Dudl bude členem realizačního týmu až do konce kvalifikace o postup na mistrovství Evropy a současně bude vykonávat funkci ředitele Mezinárodního oddělení ČMFS.

S kariérou reprezentanta se však již definitivně rozloučil. Právě před zápasem proti Německu, týden před svými 35. narozeninami, naposledy Poborský zamával fanouškům a uzavřel dvanáctiletou kariéru v národním týmu. Během ní se stal rekordmanem v počtu startů, celkem nasbíral 118 zápasů a vstřelil osm branek.

Jihočeský rodák se přes České Budějovice, Viktorii Žižkov a Slavii Praha v roce 1996 po "stříbrném" Euru dostal na zahraniční angažmá do Manchesteru United, prošel také Benfikou Lisabon a Laziem Řím.

Před návratem do Dynama, kde je vedle hráče a funkcionáře především spolumajitelem, působil tři roky ve Spartě Praha, odkud odešel před dvěma lety po rozporech s trenérem Jaroslavem Hřebíkem a šéfem klubu Danielem Křetínským. S

 národním týmem startoval i na "bronzovém" Euru před třemi lety a loňském mistrovství světa. V roce 1996 byl společně s Patrikem Bergrem vyhlášen Fotbalistou roku.