Objektem velkého zájmu zahraničních klubů je útočník Edin Džeko, který v této sezoně ve žlutomodrém dresu nastřílel už dvanáct branek. Tepličtí ale zatím možný odchod jednadvacetiletého bosenského kanonýra neřeší, Džekovým možným přestupem se hodlají zabývat až po skončení ligové sezony.

Čím dál víc ale vypadá pravděpodobněji možnost, že urostlý kanonýr změní působiště. Také trenér Jiří Bartl tvrdí, že by se Džeko mohl prosadit ve vyspělých zahraničních soutěžích. A šéfové klubu mezitím registrují několik zájemců o hráče, který v Teplicích působí od loňského ledna a v české nejvyšší soutěži ve 40 zápasech nastřílel patnáct branek.

Nám zatím na stole žádná konkrétní nabídka neleží. A s nikým jsme zatím ani nejednali," zdůraznil Hrdlička.

Odchovanec Željezničaru Sarajevo by mohl mít na přestupovém trhu velkou cenu a Teplice by z jeho přestupu mohly výrazně profitovat. Podle Hrdličky už nejmenovaný klub za Džeka nabízel tři miliony eur (téměř devadesát milionů korun). "To je zhruba taková částka, na kterou si Edina ceníme.

Ale zase to pro nás není žádné dogma. Ani směrem nahoru, ani směrem dolů," naznačil  Hrdlička, že v případě transferu by se mohla přestupová částka posunout oběma směry.