Navrátilec do libereckých řad se ve staronovém působišti zpočátku nemohl střelecky prosadit, ale v ligovém finiši už je očekávanou oporou. Stíhací jízdou v závěru zápasu se Zlínem zachránil alespoň bod, na Spartě nechybělo mnoho a mohl vystřílet hned tři.

Zápas byl pro něho tak náročný, že musel v jeho průběhu doplňovat za postranní čarou energetické zdroje.

"Měl jsem magnesium a energetický gel. Obránce mi kopl kolem sedmdesáté minuty do odrazového svalu, tak jsem se bál, abych nedostal křeč. Ale nakonec stejně přišla."

Co znamená bod? Neví

Liberečtí  vybojovali bod za remízu 1:1, který je udržel dvě kola před koncem ligy v těsném jednobodovém závěsu za Spartou. Ale zda je to pro Severočechy dobrý výsledek, či nikoliv, je těžké odhadovat.

"To kdybychom věděli," usmíval se Nezmar a pokračoval: "Závěr ligy bude hodně dramatický. Je pořád o co hrát."

Při případném zakolísání Sparty v ligovém finiši se nakonec může rozhodovat o mistrovském titulu i v utkání 30. kola mezi Libercem a Mladou Boleslaví.

"I to se může stát. Každopádně vývoj napovídá, že rozhodovat se bude až v posledním kole. To už asi nebudou ve hře všechny tři nebo čtyři týmy," předpovídal útočník, jenž má s bojem o ligový primát své zkušenosti.

S Libercem už zažil pozici stíhaného lídra v závěru ligu, nyní si se Spartou Severočeši role vyměnili.

"Každý náskok je teď velké plus. Sparta, když si splní svoji práci a bude vyhrávat, o titul už nepřijde. Pro nás to teď neplatí," zhodnotil situaci na čele tabulky Nezmar.

Ten si přes vypjatost a mimořádnou důležitost utkání jeho průběh užíval a nejednou se na jeho tváři objevil úsměv.

"Takový zápas se nehraje každý den. Vyloženě jsem si ho užíval. Byl plný stadion a zápas byl hodně vyhecovaný."