Zadák slovenské reprezentace nedohrál pondělní šlágr na hřišti pražské Sparty a dnešní vyšetření v nemocnici odhalilo, že souboj se svým krajanem Radoslavem Zabavníkem odnesl zlomeninou prstu na noze. Šinglár by se podle prvních odhadů mohl znovu zapojit do tréninku za šest až osm týdnů.

Šinglár po duelu na Letné, v němž Liberec remizoval 1:1 a dál na vedoucí Spartu ztrácí jeden bod, věřil, že jeho zranění nebude vážné. Dnešní kontrola však potvrdila nutnost operace; sedmadvacetiletý obránce, který z pondělního zápasu odstoupil už po 19 minutách, na ni půjde ve středu.

Blažek se zranil minulou středu při duelu se Zlínem hned v první minutě a zápas na Spartě vynechal, středopolař Hodúr z utkání na Letné odstoupil po 44 minutách. Zatímco talentovaný útočník Blažek stále nezačal s tréninkem a nepředpokládá se, že by se u něj situace do konce týdne mohla výrazně zlepšit, u Hodúra je situace nejasná.

"U svalů je to složité, léčba je hodně individuální. Nelze říct, kdy bude hráč připraven na plnou zátěž," uvedl Buchvald.