"Za určité konstelace můžeme být druzí, ale bezpodmínečně musíme vyhrát v Budějovicích," propočítával po nervydrásajícím zápase Slavie se Zlínem kouč Karel Jarolím.

Slavii proti Zlínu, jenž hrál od 26. minuty bez vyloučeného brankáře Zdeňka Zlámala, zachránil až příchod střídajícího Davida Kalivody. Ten v 89. minutě dokonal obrat z 0:1 na 2:1.

Trenéra hostů Pavla Hoftycha sice mrzela porážka, ale zároveň jej musela hřát prohra Příbrami, která zajistila Zlínu prvoligovou příslušnost pro příští rok.

"Ta branka se hodně podepsala na psychice mužstva," komentoval překvapivý moment trenér domácích Jarolím.

Slávisté, kterým i do té doby scházel klid ve finální fázi ještě více znervózněli a přišla i smůla v podobě nastřelených tyčí.

"Nebezpečných šancí jsme i v této situaci měli dost, ale buď jsme netrefili branku, nebo jsme si špatně přihráli," pokračoval Jarolím.

I on viděl ve vyloučení zlínského brankáře rozhodující moment zápasu. " S tím souhlasím. Byl bych ale radši, kdyby nefauloval a my jsme dali vedoucí gól," řekl. Zlámal stáhl Gaúcha, jenž utekl obráncům a na brankáře už mířil úplně sám.

Málokdo ze slávistických fanoušků asi věřil, že spása přijde z kopaček střídajícího Davida Kalivody, jenž se dostal na hřiště v 76. minutě.

Hned při svém prvním dotyku s míčem skóroval. Drtivý závěrečný tlak Slavie zúročil Kalivoda minutu před koncem zápasu vítězným gólem.

"Dobré střídání? To je vždycky , když to takhle vyjde. Kdyby gól nedal, bylo by tomu jinak," žertoval trenér Jarolím.

Slávisté se tak při zachraňování vlastní situace ani nemohli zajímat o průběžné výsledky, které je vzhledem k vývoji na čele tabulky enormně zajímaly. Nakonec pro ně přišla dobrá zpráva alespoň z Mostu, kde Mladá Boleslav remizovala 1:1.

"Výsledky jsem při zápase nesledoval, ale o poločase jsem věděl, jak se hraje," přiznal Jarolím.

Slavia tak má kolo před koncem ligy stejný bodový zisk právě jako Mladá Boleslav. Ta se utká v závěrečném zápase doma s Libercem, slávisté míří do Českých Budějovic.

Liberec má na druhém místě třibodový náskok. V případě výhry Mladé Boleslavi a Slavie ve 30. kole by tak měly týmy na druhém až čtvrtém místě stejně bodů a o příčkách zajišťující evropské poháry by rozhodovala minitabulka.