Čeští reprezentanti se připravují na těžký zápas kvalifikační skupiny D o postup na mistrovství Evropy v Jablonci. Trenér Brückner se chce vyvarovat chyb, které jeho svěřenci předváděli v prvním zápase v Teplicích (2:1).

Český tým k zápasu přistoupí s pokorou a na vyprodaném Millenium stadionu v Cardiffu chce uspět.

Jaký je zdravotní stav mužstva, jsou všichni nominovaní hráči v pořádku?
Hráči nemají vážnejší zdravotní problémy a jsou připraveni nastoupit. Sice tam jsou nějaké drobné šrámy, které utrpěli během náročného konce sezony, ale nehrozí žádné nebezpečí, že by hráči nebyli schopni absolvovat zápas s Walesem.

Dále čtěte:

Wales na domácím stadionu je těžký soupeř, bude příprava nějak uzpůsobena jeho kvalitám?
Žádné novinky nechystám, spíš budeme po náročné koncovce evropských lig klást důraz na regeneraci, relaxaci, adaptaci organizmu na kvalifikační zátěž. Svým způsobem to trošku specifické bude, ale hráči si potřebují odpočinout, dobít baterky, vyčistit si mysl i tělo a soustředit se na Wales.

Máte v rámci přípravy nachystány i individuální pohovory s hráči?
Určitě budou, ale myslím si, že hráči tohoto soupeře znají dobře, a určitě tuší, na co je budu upozorňovat.

Bude součástí pohovoru i rozbor u videa?
Pro mě je rozbor hry soupeře otázka třeba i celého měsíce. S poznatky poté seznámím hráče, věnujeme se tomu i v tréninku. Video pro tým máme naplánované na čtvrtek a individuální videorozbory přijdou na řadu v pátek.

Teplický zápas s Walesem byl velmi vyrovnaný, soupeř se dostával do zakončení. Jakých chyb je potřeba se před sobotním zápasem vyvarovat?
V prvním zápase jsme hráli vysoce postavenou obrannou linii, chtěli jsme Velšany důsledně napadat na jejich půli, dostávat je pod tlak. Soupeř má v týmu zkušené hráče a dokázal si s naší taktikou poradit. Individuálními chybami jsem nechali prostor pro dlouhé míče na Bellamyho, a takovýmto stylem ve Walesu hrát samozřejmě nemůžeme.
Jeho atypické rozestavení 3-5-2 by to jejich na půdě ani nedovolovalo. Ve Walesu budou domácí hrát o prestiž, požene je vyprodaný stadion, ale my víme, kde je jejich síla a kde slabiny.

Zmiňoval jste rozestavení Walesu 3-5-2, existuje možnost, že tedy posílíte základní sestavu o jednoho záložníka a na hřišti necháte pouze jednoho útočníka?
Na rozestavení to vliv mít nebude. Naše hra musí být dobře organizovaná. Soupeř má dva herní modely s Giggsem na pozici záložníka nebo podhrotového útočníka, ale že bychom se jim museli přizpůsobovat rozestavením, to si nemyslím.

Někteří hráči v závěru sezony neměli pořádné herní zatížení. Může mít tento fakt vliv na výběr základní sestavy?
Ten handicap tady je, ale musíme se s tím vypořádat. Červen je zkrátka jeden z dvanácti oficiálních kvalifikačních termínů. Herní zátěž v tomto období je určitě jiná než v září nebo říjnu, ale s tím se nedá nic dělat.

Tomáš Rosický a Milan Baroš dlouho nehráli žádný zápas, může to mít na průběh zápasu vliv?
Jde spíš o rozdílnost zátěže. David Rozehnal odehrál v sezoně více než šedesát zápasů, a to muže mít na výkonnost kolikrát větší vliv než herní pauza. Je to individuální záležitost. Je jasné, že během podzimu můžou být hráči v jiné herní topformě, ale i s tímto handicapem si musíme umět poradit a uhrát co nejlepší výsledek.

Kam stavíte Wales v hierarchii naší skupiny? Je to třeba těžší soupeř než Irsko, nebo je s ním srovnatelný?
Hodnocení soupeře je vždy takový relativní prvek. Když se podíváte na postavení určitého týmu v žebříčku FIFA, a potom na hřišti uvidíte jeho sílu, osobnosti, které proti vám stojí, tak to někdy nepasuje dohromady.
Wales je zkrátka ošemetný soupeř, který je schopen porazit Anglii, ale pak prohraje vysoko se Slovenskem. My se musíme soustředit na svoji hru, jít do toho utkání s pokorou a respektovat sílu soupeře, ať je na žebříčku klidně za padesátkou.

Během posledního srazu se mluvilo o úpravách v režimu hráčů, jaké změny tedy nastaly?
Režim je v pořádku, akorát si myslím, že se musí dodržovat. K detailům se vrátíme ve čtvrtek, ale podstatné změny hráče nečekají.