Stoper českého národního týmupřišel do Newcastlu v létěz Paris Saint Germain za třimiliony liber a vtřináctém celku minulé sezony Premier League si vybudoval před startem nové sezony nadějnou pozici.

Po vydařené nedělní generálceproti Sampdorii Janov, v níž obrana United dirigovaná odchovancem olomouckého fotbalu neinkasovala, sklidil Rozehnal pochvalu i na klubových stránkách. Tam označili výkon sedmadvacetiletého obránce po vítězství 1:0 za vůbec nejlepší v celé přípravě.

Sám Rozehnal si pochvaluje spolupráci ve stoperské dvojici s hvězdou anglické jedenadvacítky Stevenem Taylorem. "Se Stevenem se mi hraje dobře, stejně jako s Peterem Ramagem," uvedl na klubovém webu.

Zranění bylo jen lehké

"Oba jsou velmi mladí hráči a už působí na té nejvyšší úrovni. Komunikace je lepší zápas od zápasu. Všichni jsme v přípravě udělali maximum, uvidíme pro koho se nakonec manažer rozhodne pro zápas s Boltonem (utkání 1. kola Premier League)," pokračoval Rozehnal, jenž v přípravě nehrál jen při porážce od Hullu.

"Chtěl jsem hrát před sezonou co nejvíce. Měl jsem problémy se svalem, ale nebylo to nic vážného. Přesto jsem po dohodě s koučem zápas s Hullem raději vynechal. Proti Sampdorii bylo vše bez problémů," vysvětlil důvod svoji absence "Rozey", jak Rozehnala v Anglii přezdívají.

Rozhodující gól proti Sampdorii vstřelila nejdražší letní posila "Strak" Alan Smith, jenž přišel za 6 milionů liber z Manchesteru United.

"Odehráli jsem dobrý zápas proti výbornému soupeři. Dali jsme gól a uhájili čisté konto," zhodnotil český zadák utkání pro Evening Chronicle.

Vedle Smitha a Rozehnala zamířil v létě na sever Anglie ještě Mark Viduka z Middlesbrough, Geremi z Chelsea a Joey Barton z Manchesteru City. Klub naopak opustil mimo jiné gólman Pavel Srníček.

"Příprava proběhla na výbornou, myslím, že můžeme jít do Premier se sebevědomím," netajil ambice Rozehnal.