Poté, co vršovický klub opustil Matúš Kozáčik a zraněni vyřadilo ze hry Michala Vorla, se zkušený veterán stal gólmanskou jedničkou.

A zatím svůj tým drží jistými zákroky, ke kterým ve středu večer přidal i vychytaný penaltový rozstřel v předkole Ligy mistrů proti slovenskému mistru Žilině.

Jak probíhal středeční zápas z pohledu brankáře?
Pro mě jako pro gólmana to bylo docela nepříjemné utkání, 120 minut jsem tam stál, žádná pořádná střela na mě nešla. Žilina si nevytvořila kloudnou šanci. Byli jsme jasně lepší a myslím si, že jsme zaslouženě postoupili.

 

Jak jste se připravoval na penalty?
Bez práce jsem byl vlastně celé utkání, sice občas byl nějaký centr nebo polostřela, ale nic pořádného. To je pro gólmana nejhorší, strašně rychle vámztuhnou svaly. Potřeboval jsem se hlavně rozcvičit a protáhnout. Pak je velmi důležité se na pokutové kopy absolutně soustředit.

Žilina v penaltovém rozstřelu třikrát selhala, není to vysoké číslo?
Bylo to hodně náročné a dlouhé utkání, navíc Žilinamá odehráno v této sezoně více utkaní než my, a to se muselo někde projevit. Koordinace pohybů při penaltách je klíčová, a možná tady se únava Žiliny projevila.

 

Aporadil vám trenér Jarolím, jak vyzrát na penaltové střelce Žiliny?
Poradil mi, ale nebudu říkat co. To je mezi trenérem a mnou. Říkal mi, ať něco chytnu, ale ještě k tomu něco dodal, a měl pravdu.

I když jsem měl trochu obavy. Ve středu ráno kluci na tréninku penalty trénovali, ale já ani nešel do brány, tak mi pak problesklo hlavou, aby se mi to nevymstilo.

Hrálo při pokutových kopech roli, že za vámi bylo jádroslavistických fanoušků?
Určitě. Fanoušci byli fantastičtí a rád bych jim tímto poděkoval, protože udělali nádhernou atmosféru. Byl bych velice rád, aby i v neděli proti Kladnu byl stadion stejně zaplněný (úsměv).

Překvapil vás počet fanoušků? Hodně se mluvilo o tom, jestli vůbec přijdou při tak vysokých cenách lístků.
Byl jsem překvapený. Četl jsem noviny, články na internetu, které vysoké návštěvě moc nevěřily. Ale diváci přesto přišli a byli opravdovým dvanáctým hráčem našeho týmu.

 

Muže se tým cítit silnější,když tak těžké utkaní zvládl i po nastaveném čase a psychicky náročných penaltách?
Myslím si, že pro mužstvo by bylo lepší, kdybychom proměnili šance v základní hrací době a zvítězili tři nula. Ale na druhou stranu jsme si dokázali poradit i s touto situací, celý zápas jsme byli lepší i penalty jsme zvládli. Tohle mužstvo je hodně silné.

Gólman Žiliny svůj tým v mnoha případech podržel.
Máte pravdu. Velkou zásluhu na tom, že zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, má gólman Žiliny Kuciak, který chytal fantasticky. Naši útočníci mu nemohli vstřelit gól, i přesto, že šancí jsme měli hodně.

Už přemýšlíte o Ajaxu?
Teď se soustředím na Kladno. Ajax přijde na řadu až potom.

Proti Ajaxu vám bude chybět Vladimír Šmicer.
Je to velká škoda. Myslím si, že žlutá karta byla hodně přísná, ale nedá se nic dělat, musíme se s tím poprat.