"Koukli jsme po sobě s Láďou Volešákem, šel jsem já, abych si trochu zvýšil sebevědomí. Nervózní jsem trochu byl, ale věřil jsem si.Vedli jsme 1:0 a já jsem věděl, když dám druhý, bude se nám hrát daleko lépe," vyprávěl po utkání Vladimír Šmicer.

A právě Ladislav Volešák byl fotbalistou, který byl na penaltu trenérem Jarolímem určený.

Ale Šmicer byl rychlejší. "Nonapenaltu jsem moc určenýnebyl,chtěl jít kopat určitě Láďa, protože dvě branky v premiérovém utkání, to by bylo pro něj určitě dobré," smál se po utkání Šmicer.

Už je to hodně dávno, co bývalýreprezentant skóroval v české lize. Na otázku, kdy to bylo, neznal zkušený fotbalista odpověď.

"To opravdu nevím, ale pamatuji se na poslední pokutový kop. Tehdy jsemho nedal, bylo to proti Liberci, chytil miho Ladislav Maier, ale tak to není taková ostuda, když to chytí reprezentační brankář," řekl střelec branky.

Po zápase s Kladnem byl také spokojen s tím, že se v lize trefil už v druhém kole. "Určitě to je pro mě úleva, že jsem skóroval už v druhém kole a nemusel jsem na ni dlouho čekat. Já sice nejsem kdo ví jaký střelec, ale nějaké branky a gólové přihrávky se ode mě očekávají," řekl se svým tradičním úsměvem Šmicer.

A co říká na to, že jej trenér Jarolím staví v každém utkání na jiný post? "Trenér asi chce překvapit soupeře, a tak sestavou putuji. Bavili jsme se o tom na začátku sezony, že budu hrát tam, kde bude potřeba, zatím to tak vychází a já v tom nevidím žádný problém. A já jsem rád, že nehraji pořád na tom samém místě, protože to by byla nuda," bral svoji roli s nadhledem Vladimír Šmicer.