To je na českou ligu nezvykle vysoké číslo. Druhé kolo se tak možná rekordně zapíše do tabulek letošního ročníku.

Hráčijsou na začátku sezony, jsou plní energie a snahy se přednečekaně dobrýmidiváckými návštěvami předvést.

Nejvyšší podíl na vysokém počtu červených karet má zápas ostravského Baníku s Mostem, kde sudí Adam vyloučil hned tři hráče.

Dva na straně Severočechů ajednoho na straně Slezanů. Nejprve se do šaten po druhé žluté kartě poroučelMakedonec Goče Toleski. Poté nepřesný sudí Adam vyloučil za vzájemnou šarvátku domácího střelce Svěrkoše s mosteckým Škodou.

Zápas skončil 5:2 pro Baník, ale na tvrdou až zákeřnou hru Mostu Slezané doplatili.Proč sudí Adam vyloučil Svěrkoše, ví jen on sám. Jisté je, ze ostravský střelec z disciplinárních důvodů minimálně jeden zápas určitě vynechá.Baník ale hlavněpřišel o tvůrce hry -Martina Lukeše. Ten si po likvidačním zákroku zlého muže Mostu Toleskiho minimálně půl roku od fotbalu odpočine.

V zápase Plzně se Spartou padla jedna červená karta. Viděl ji domácí Marek Smola, který už s jedním žlutým napomínánímna kontě stáhl za dres Marka Kuliče.

Dva hráči nedohráli na zlínské Letné. Vutkání s Českými Budějovicemi byl nejprve po druhém žlutévyloučen domácí bojovník Bača. Aby ho v zápětí následoval Budějovický kapitán Horejš, který ostrým zákrokem skolil zlínského Šmahaje. Sudí Matějek ani na vteřinku neváhal a Horejš se sklopenou hlavou zamířil pod sprchy.

V zápase Slavie s Kladnem se po jedenácti letech střelecky opět prosadil Vladimír Šmicer. Proměnil pokutový kop za nařízenou penaltu po faulu slovenského obránce Mariana Farbáka, který si za následné protesty vykoledoval červenou kartu. Po zápase trenér Kladna Šilhavý tento moment označil za klíčový a na slovenského obránce se prý velmi zlobila i celá kladenská kabina.

Nedělní večerní utkání mezi Teplicemi a Libercem nezůstalo co se tvrdosti týče pozadu. Skluz následoval skluz a v nastaveném kurzu tohoto kola je spodivem, že to jedinou červenou "odnesl" Antonín Rosa, který s už jedním napomínáním nezkušeně fauloval pronikajícího Flachbarta.

Druhé velmi tvrdé kolo Gambrinus ligy je za námi, uvidíme jestli budou hráči v podobně "anglickém" trendu pokračovat po celou sezonu. Jisté je, že v Česku pro tento způsob hry rozhodčí nemají moc pochopení.