"Myslel jsem, že dosáhnu na míč," bránila se mladá hvězda Kanonýrů narážkám, že zranil Řepku úmyslně.

"Šel mi vyloženě po koleni. Byl to úmysl," oponuje letenský bouřlivák. Kvůli střetu s Fabregasem před koncem prvního poločasu utkání předkola Ligy mistrů musela sparťanská opora střídat.

Řepka má na koleni stále otok, a tak zatím není jasné, kdy se opět zapojí do tréninku Sparty.

Fabregas: Řepku jsem nezesměšňoval

Na dvacetiletého záložníka Arsenalu se od té doby snášel hněv letenského publika, jenže španělský fotbalista i v nepřátelské atmosféře s klidem proměnil asi rozhodující šanci celého zápasu a provokativně se vysmíval letenským tribunám.

I britská média se zajímala kromě jeho gólu i o střet se sparťanským veteránem, jenž si udělal v Anglii jméno ve West Hamu. Ostrovní novináři si všimli, že Fabregas zesměšňoval Řepku napodobováním kulhavého pohybu.

 

"Neimitoval jsem ho. Začal mě napadat, říkal jsem: Nedělej to. On odpověděl česky, čemuž jsem nerozuměl. Možná mi to Tomáš Rosický přeloží," citoval Fabregase čtvrteční Daily Mail.

"Samozřejmě mě mrzí, že je zraněný. Při fotbale se prostě takové věci stávají," dodal spoluhráč Tomáše Rosického.

Ostřejší slova volil obránce Arsenalu Gael Clichy, jenž vystihl špatnou Horváthovu přihrávku a připravil Fabregasovi gól ze 72. minuty zápasu.

"Řepka před zápasem prohlašoval, že na nás čekají, a že nás pořádně nakopou. A to je přesně to, co Sparta hrála. Řepka se pak sám zranil. Nepřeji mu to, ale někdy je lepši se soustředit na hru než na velká slova," vzkázal Řepkovi Clichy.

V podobném duchu pokračoval pro Daily Mail i Fabregas: "Nikdy jsem nehrál fotbal s úmyslem někoho pokopat. Nemyslím si, že je dobré už před zápasem říkat podobné věci, my jsme se na to pak lépe připravili."

Řepka vs. Fabregas v britských médiích

Všechny deníky si ve čtvrtek samozřejmě všímají souboje Tomáše Řepky a Cesca Fabregase, z něhož vyplynulo zranění sparťanského kapitána.

Bulvární The Sun doslova napsal: "Fabregas rozvzteklil domácí, když zranil bývalého obránce West Hamu. Pro Řepku to byl první start v této sezoně, hádejte proč. Hodně "překvapivě" kvůli trestu z předešlého ročníku."

BBC na internetových stránkách cituje kouče Wengera, který chválil tým za odolnost. "Trochu znepokojující bylo, že Fabregasův největší moment přišel, když zranil Řepku, za nějž dostal žlutou kartu. Po přestávce to bylo mnohem lepší," uvedla BBC.

"Spartu definitivně zlomil na kolena gól v 90. minutě," píše The Guardian a dodává: "Arsenal by měl ale děkovat Jensi Lehmannovi. Po nedělní chybě proti Fulhamu, kdy byl hodně kritizován, se zaskvěl především v první půli."

Stejný list si všímá role Fabregase jako muže, který byl u všeho. "Pro diváky se stal zločincem, jenže nakonec to byl on, kdo se mohl smát jako poslední," napsal David Hytner.