Už před zápasem slávistická legenda doufala, že jeho spoluhráči zabojují a přivezou nadějný výsledek do odvety. To se splnilo do puntíku. Vítězství 1:0 dává Slavii velké naděje na vysněný postup.

Výhra vršovického klubu však nebyla žádná náhoda.

"Věděli jsme, co nás v Amsterdamu čeká, svoje rozestavení jsme uzpůsobili taktice Ajaxu. Bylo důležité nedat soupeři žádný prostor zejména na naší polovině hřiště. Podařilo se nám vyhrát nejenom díky Martinu Vaniakovi, který v brance stále čaruje, ale také díky kompaktní obraně, která odvrátila celou řadu přímých kopů," uvedl pro web Slavie trenér Karel Jarolím po utkání.

 

Postup však ještě není hotovu věcí. "Vím, že jsme udělali první krok, ten druhý ale bude ještě hodně těžký, jsme v poločase velké bitvy," dodal slávistický kouč.

Samotný zápas byl velkou bitvou, kterou rozhodovaly pokutové kopy. Na rozdíl od Ajaxu slávisté svoji možnost využili a postupu jsou blíž.

Záložník Slavie Mickael Tavares byl u první penaltové situace. "Chytil jsem protihráče za rameno, ale jenom lehce, ucítil můj kontakt a letěl na zem," popsal moment slávistický záložník.

"Pokřižoval jsem se a modlil jsem se, aby Martin penaltu chytil," prozradil své pocity. "Je to vynikající brankář, musím mu ještě poděkovat," dodal Tavares po zápase.

Druhá gólová situace vznikla po odvážném výpadu Jandu, který domácí obrana dokázala zastavit pouze faulem v pokutovém území. Trenér Jarolím jako možná jediný člověk na stadionu penaltu samotnou penaltu neviděl.

 

"Nedíval jsem se, čekal jsem na reakci naší lavičky. Na to, jak to proběhlo se mohu podívat mnohokrát na videu," prozradil slávistický kouč.

Střelec penalty David Kalivoda přiznal, že byl trochu nervózní, "Trochu nesvůj jsem byl, to nebudu zastírat, ale dopadlo to dobře, svůj úkol jsem splnil," popsal s úsměvem proměněnou penaltu.

To trenér domácích Ajaxu Henk ten Cate dobrou náladou po zápase pochopitelně neoplýval. "Když nedáme branku, nemůžeme vyhrát," hodnotil zápas lakonicky. "Slavia svoji šanci dala, proto vyhrála zaslouženě. Věřím, že v Praze budeme mít víc štěstí a budeme mít šance a situaci zvládneme," doufá ten Cate.

Odveta předkola Ligy mistrů se hraje 29. srpna a Slavia plní svůj slib. Fanoušci, kteří byli na zápase Slavie se Žilinou, mají na lístky proti Ajaxu předkupní právo.