Tým vedený legendárním Alexem Fergusonem v nové sezoně ještě nezvítězil a po dvou remízách dokonce v neděli prohrál v derby s Manchesterem City.

Klub trénovaný bývalým koučem anglické reprezentace Svenem Göranem Erikssonem si na favorita vyšlápl, zvítězil 1:0. Manažer Ferguson byl po utkání nucen přiznat, že pokud chtějí v Manchesteru myslet na obhajobu titulu, čeká je opravdu těžká bitva.

"Sami jsme se do tak těžké situace dostali, sami se s tím musíme poprat, čeká nás ale těžká práce, o tom není pochyb," řekl Alex Ferguson pro BBC po prohraném zápase.

Dále čtěte:

Manchester má v této chvíli na svém kontě 2 body a na svého hlavního rivala Chelsea ztrácí bodů pět.

Hlavním nedostatkem hry Manchesteru je neproměňování šancí. Tým si jich dokáže vypracovat velké množství, ale góly nepřicházejí.

 

Jistě to souvisí se zraněním Wayena Rooneyho, Loise Sahy, Ole Gunnare Solskjaera a disciplinárním trestem Cristiana Ronalda. Po odchodu Ruud van Nistelrooye hledá Manchester opravdového střelce a nová posila - Argentinec Tévez -se na Old Trafford teprve rozkoukává.

"Vypracovali jsme si velký počet gólových příležitostí a hráli jsme opravdu dobrý fotbal. Bohužel když nedokážeme vstřelit gól, nemůžeme ani vyhrávat," řekl po zápase s Manchesterem City Ferguson.

"Nejsem ale zklamaný z předvedených výkonů. V odehraných zápasech jsme hru zcela ovládli, počet připravených šancí a vysoké procento času, po který jsem měli míč na svých kopačkách, mluví jasně. Měli jsme vyhrát," je si jistý Alex Ferguson.

Slavný kouč odmítá, že by na Old Trafford panovala po katastrofálním vstupu do sezony nějaká panika.

"Musíme se s těžkou situací zkrátka umět vypořádat. Spolehneme se na naše zkušenosti a věřím, že nějaké řeči o úpadkunašeho klububudou za chvilku minulostí," je si jistý návratem Manchesteru United mezi elitu Alex Ferguson.