V bizardní talk show venezuelského prezidenta Huga Chaveze přiznal detailysvé slavné "Boží ruky". Maradonův gól tehdy ve čtvrtfinále světového šampionátu v roce 1986 v Mexiku vyřadil Anglii.

Slavný fotbalista až do dnešních dnů zarputile tvrdil, že pokud úřadovala ruka tak jedině ruka boží.

Dále čtěte:

Stárnoucí fotbalová legenda se objevila v pravidelné talk show venezuelského "revolucionáře", aby mluvila o fotbale a ultralevicové politice.

Hugo Chávez Argentince poprosil, aby popsal inkriminovaný okamžik a ten ku překvapení všech odpověděl, že musel zahrát rukou, protože gólman Anglie - legendární Peter Shilton - byl na něj příliš vysoký.

 

Smějící se Maradona dále popisoval, jak pobízel své spoluhráče, aby nefér gól oslavovali společně s ním, protože by tak mohli rozhodčího přesvědčit, že gól byl regulérní. Povedlo se, a Argentina nakonec celý šampionát i vyhrála.

"Anglický gólman měl výhodu své výšky a přes jeho natažené ruce jsem neměl zkrátka šanci. Musel jsem proto použít svoji dlaň,"odhalil tajemstvíslavný fotbalista.

Socialista Maradona

Maradona, který po skončení fotbalové kariéry bojuje s drogovou závislostí a obezitou, výrazně podporuje levicové prezidenta Cháveze a jeho socialistického "guru", kubánského vůdce Fidela Castra.

Svými názory se argentinská legenda vůbec netají. "Nenávidím vše, co pochází ze Spojených států," řekl během talk showza mohutného potlesku publika.

A pokračoval: "Věřím v Cháveze, jsem Chávista. Vše co Chávez s Castrem pro mě udělali, je to nejlepší, co pro mě kdy kdo udělal," dodal nadšený šestačtyřicetiletý socialista Maradona.

Svůj obdiv levicovým vůdcům dává Maradona najevo velmi zvláštně.

Na noze má například vytetovaný portrét kubánského vůdce Fidela Castera, se kterým ho pojí přátelství od roku 2000, kdy se Argentinec na Kubě podrobil odvykací kúřeze závislosti na kokainu.