Portugalský reprezentant byl velmi kontroverzně vyloučen v zápase proti Portsmouthu minulý týden poté, co údajně zaútočil hlavou na hráče Portsmouthu Richarda Hughese.

Opakovaný televizní záznam však po zápase prokázal, že zákrok Ronalda na červenou kartu rozhodně nebyl. I postižený Hughes připustil, že vyloučení útočníka Manchesteru bylo velmi přísné.

Červená karta seale zpět vzít nedala as ní přišel i stop na tři zápasy. A společně se zraněním Waynea Rooneyho se Portugalcův disciplinární trest ukazuje jako jeden z hlavních důvodů nejhoršího vstupu klubu do sezony od roku 1991.

Manchesteru se zatím nedaří

Pouze dva body ze tří zápasů, to je naklub kvalit Manchesteru opravdu bídná bilance. Největší potupu zažil tým z Old Trafford v neděli, kdy prohrál se svým městským rivalem Manchesterem City 1:0.

Klub trénovaný bývalým koučem anglické reprezentace Svenem Göranem Erikssonem si na favorita vyšlápl, a i když byl po celý zápas pod tlakem Fergusonových svěřenců, dokázal překvapivě zvítězit.

Legendární skotský manažer byl po utkání nucen přiznat, že pokud chtějí v Manchesteru myslet na obhajobu titulu, čeká je opravdu těžká bitva.

Cristiano Ronaldopřipustil, že situace, ve které se Manchester United nachází, není nejideálnější, ale není ještě zdaleka kritická. "Cítím se opravdu velmi špatně. Klukům nemůžu na hřišti pomoci, je to velmi frustrující, zvlášť když se nám v těchto dnech moc nedaří," řekla portugalská hvězda deníku Daily Mirror.

"Ale jsem optimista. Manchester je silné mužstvo, a i přes špatný start sezony věřím, že se vše v dobré obrátí," dodal Ronaldo.