Šestadvacetiletý Berbatov přišel do londýnského celku z německého Leverkusenu za téměř jedenáct milionů liber a stal se jedním z velkých překvapení ligového ročníku.V loňské sezoně ve 49 utkáních v dresu Tottenhamu nastřílel 23 gólů.

Bulharský reprezentantsoučasný velký zájem Manchesteru United potvrdil. Pro anglický Daily Mail se vyjadřil, žeje nabídkouvelmi potěšen a rád by za klub z Old Trafford někdy v budoucnuhrál.

Manchester měl o 190 cm vysokého Bulhara zájem už v květnu, kdy nabídl Tottenhamu částku 17 milionů liber. Londýnský velkoklub však odmítl a stejně tak reagoval i na čerstvou nabídku 21 milionů liber.

Podle DailyMail si Tottenham "pojistil" svého hvězdnéhoútočníka částkou 40 milionů liber. Což znamená, že se Berbatov stal přes noc doslova neprodejným.

Na druhou stranu je manažer Manchesteru sir Alex Fergusonpodle deníku rozhodnut ofenzivu svého mužstva zcela jistě posílit.

Od odchodu Nizozemce Ruuda van Nistelrooye Manchester na střelce podobnéhotypu čeká a vysoký a důrazný Berbatov by do koncepce klubuzcela jistě zapadal.

Manchester United v současné chvíli čelí velké krizi, získal pouze dva body ze tří zápasů, ato je na klub takové kvality opravdu bídná bilance. Navíc má zraněného klíčového hráče Wayna Rooneyho, který má zlomenou nohu, a v disciplinárním trestu za udeření protihráče hlavou je Portugalec Cristiano Ronaldo.