Vršovický klub se v týdnu posílil o ofenzivní hráče Michala Polodnu a jmenovce Ordoše. První jmenovaný nastoupil od začátku zápasu, druhý jej střídal v průběhu druhé půle, ale příliš velkým nebezpečím pro domácí obranu nebyli.

"S nimi přišlo zlepšení, ale my už musíme začít dávat góly, jinak nemůžeme vyhrát. Vstřelit gól je práce celého mužstva," postěžoval si kouč Bohemians 1905 Václav Hradecký.

Nepříliš pohledný zápas dostal náboj až po vedoucí brance Marka Jarolímaze 72. minuty. Jarolím využil nepřesného založení útoku hostů a po krátkém sólu s míčem prostřelil z pětadvaceti metrů brankáře Sňozíka.

"Takový gól jsem dal naposledy v minulé sezoně proti Mostu. Brankář už měl takzvaně nohy v betoně, nakročil si. Věřil jsem, že to tam spadne," popisoval branku střelec.

První poločas moc fotbalu nenabídl

Do té doby nabídlo utkání minimum pohledných akcí či gólových šancí.

V prvním poločase zahrávali domácí hned několik standardních situací, z nichž často hledali vytáhlou postavu útočníka Michala Smejkala. Jenže obrana hostů si domácí standardky pokrývala.

Smejkal se nakonec ocitl v největší šanci první půle, když jej ve 35. minutě parádně vysunul do šestnáctky Jarolím. Plzeňský forvard však ve vyložené šanci zakončil hodně nepřesně.

Ještě předtím zahrozili i hosté, když po centru Marka hlavičkoval útočník Bohemians Matůš do tyče. Deset minut na to domácí po zbytečné kličce před vlastní šestnáctkou přišli o míč a kapitán hostů Slezák pořádně protáhl brankáře Daňka

Matůš byl v ofenzivě aktivní i po změně stran. Blízko gólu byl v 64. minutě, kdy se po rohovém kopu opřel do míče hlavou a nebezpečného "koníka" poslal vedle tyče.

Pomohl druhý útočník

Druhá půle však patřila až do vedoucího gólu domácím fotbalistům. Hráči Bohemians se dostali pod tlak a stěží se dostávali na soupeřovu polovinu. Trenér Plzně Levý poslal do hry druhého útočníka Tomáše Krbečka a sázka na ofenzivní kartu se mu vyplatila.

"V první půli jsme hráli jen na jednoho útočníka a nedařilo se nám ho doplňovat. Se dvěma forvardy jsme byli mnohem nebezpečnější," pochvaloval si svůj tah kouč Levý.

Po Jarolímově gólu se hosté vrhli do útočení. V největší šanci však Slezákovu nevýraznou střelu vyrazil brankář Daněk.

Definitivní rozhodnutí padlo až v nastaveném čase. Karel Rada fauloval skluzem v šestnáctce pronikajícího plzeňského záložníka Petra Trappa, jenž parádní kličkou obcházel veterána v zelenobílém dresu. Z nařízené penalty podruhé rozjásal vyprodaný domácí stadion Martin Fillo.

Do zápasu nenastoupil obránce Plzeňských Václav Procházka, který má namířeno do Mladé Boleslavi. Do utkání jej však podle kouče nepustilo zranění. Procházka by podle informací prezidenta klubu Ladislava Valáškamohl přestoupitv blízké době.

"Jednání s Mladou Boleslaví proběhla. Procházka má smlouvu do června příštího roku a prodloužit ji nechce. Situace by se měla finalizovat zítra. Věřím, že vše dopadne tak, aby byly všechny tři strany spokojeny. Venca odvedl pro klub výbornou práci. Doufám, že se jeho kariéra bude dál dobře vyvíjet," sdělil šéf plzeňského klubu.

Ve druhémnedělním zápase zlomil střelecké prokletí Jablonce Milan Fukal. Severočeši díky jeho brance sedm minut před koncem porazili České Budějovice 1:0.

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 2:0 (0:0)

Branky: 72. Jarolím, 90+1. Fillo z pen. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Filípek. ŽK: Šíma - Matůš. Diváci: 7887.

Plzeň: Daněk - T. Rada (46. Krbeček), Müller, Zakopal, Smola - Malcharek, Fillo, Trapp, Jarolím (83. Psohlavec), Šíma - Smejkal (62. Brožík). Trenér: Levý.

Bohemians 1905: Sňozík - Marek, K. Rada, Pávek, Šmarda - Kotyza (75. Kunášek), Adam, Slezák, Rychlík - Matůš (75. Škoda), Polodna (62. Ordoš). Trenér: Busta.

FK Jablonec 97 - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 83. Fukal. Rozhodčí: Paták - Hojsík, Hrubeš. ŽK: Zelenka, Baranek - Vozábal, Hílek. Plichta, Hunal, Bíro, Plocek. ČK: 72. Hunal (Č. Budějovice). Diváci: 4820.

Jablonec: Špit - Fukal, Zábojník, Homola, Flachbart (68. Rilke) - Baranek, Kordula (60. Valenta), Vácha, Hamouz - Svátek (87. Eliáš), Zelenka. Trenér: Kozel.

Č. Budějovice: Kučera - Plocek, Hunal, Homoláč, Šmíd - Plichta (80. Leština), Hílek, Vozábal, Černý (74. Žižka) - Zelinka (46. Bíro), Radzinevičius. Trenér: Cipro.