Suverénní sobotní výhra nad Livornem (5:1) potvrdila, že držitel celkem 27 italských titulů neztratil v druhé lize formu ani sebevědomí. Dvacet tisíc diváků sledovalo jasnou záležitost, hostující tým téměř neohrozil brankáře Buffona.

Juventus za vydařený vstup do sezony vděčí Davidu Trezeguetovi, který hattrickem rozhodl zápas. Další dva góly přidal střídající Vincenzo Iaquinta, pro něhož to byla podařená premiéra v dresu "Staré dámy".

"Jsem strašně šťastný, že můj výkon týmu pomohl. Dokázali jsme, že jdeme po správné cestě," uvedl italský útočník, který zaokrouhlil počet svých branek v nejvyšší soutěži na 60.

Právě Iaquinta překazil radost také Pavlu Nedvědovi, jehož gólovou střelu nechtěně tečoval. I tak byl Pavel Nedvěd jednou z hlavních postav zápasu, když zakládal většinu útočných akcí Juventusu.

Claudio Ranieri může být se svým soutěžním debutem u Juventusu spokojen. "Začátek je vždy důležitý. Pomůže to psychice zvláště u mladších hráčů, kteří na podobný tlak nejsou zvyklí," uvedl bývalý trenér Chelsea a Parmy.

Ale nový kouč Juventusu varuje před přílišným optimismem: "Ještě nemůžu být úplně spokojený, počkejme na další zápasy." Turínský celek čeká v tomto týdnu utkání italského poháru, v němž se střetne s Parmou.