Na Anfield Road se v úterý odehraje druhý zápas, ale nic nenasvědčuje tomu, že by francouzský tým nyní Liverpool potrápil. Svěřenci kouče Beniteze moc dobře ví, o co jde a také tomu přizpůsobili program.

"Je to pro nás opravdu důležitý zápas a víme, co je v sázce," uvedl na předzápasové tiskové konferenci Rafael Benitez. "Musíme být plně koncentrováni," dodal kouč Liverpoolu.

Po startu Premier League patří mužstvu ze severovýchodní Anglie čtvrtá pozice, když dvakrát vyhrálo a jednou (s Chelsea) remizovalo. Toulouse si nevede tak dobře, po nedohraných pěti kolech figuruje až na 15. místě.

Benitez krotí optimisty

Liverpool je favoritem i proto, že zatím ve všech čtyřech předkolech Ligy mistrů uspěl. "Musíme si uvědomit, že jsme ještě nepostoupili," varuje všechny optimisty Benitez.

 

Oba týmy se musí vypořádat s několika zraněními. Domácí budou postrádat Jamieho Carraghera, který má zlomené žebro. Také Steven Gerrard není úplně v pořádku a jeho start byl v pondělí odpoledne koučem Benitezem vyloučen.

Toulouse je na tom ještě hůře. Tři hráči stabilní jedenáctky ani do Anglie neodcestovali, navíc obránce Jonsson má problém s lýtkovým svalem. Přesto si kouč Benitez myslí, že překonat soupeřovu defenzivu nebude snadné.

"Pokusíme se Liverpool překvapit. Poslední zápas mi připomněl závěr minulé sezony, kdy hráči pořád bojovali. Nejedeme na výlet a nechceme odjíždět se smutkem," tvrdí Elie Baup, trenér Toulouse.

Oslabené Tolouse by alenemělo podle všech předpokladů v Liverpoolu překvapit, dá se očekávat hladký postup domácího týmu. Odvážnější sázkaři by však mohli zkusit tip na remízu v prvním poločase.